Отборът на Португалия размаза Естония с категоричното 7:0 на стадион "Де Луш" в последната си контрола преди старта на Евро 2016

Головете за иберийците отбелязаха Роналдо(36',45'), Куарешма(39',77'), Перейра(55'), Метс(61' - а.г.), Едер(80').

Домакините доминираха през целия мач, но първият гол падна четвърт час преди края на полувремето, когато Куарешма проби по крилото и центрира в наказателното поле, където Кристиано Роналдо откри резултата с глава.

Три минути по-късно Куарешма отбеляза изключително красив гол и удвои преднината на своите, а в самия край на първото полувреме Роналдо отбеляза второто си попадение в мача и преднината на домакините стана класическа.

Десет минути след подновяването на играта Куарешма центрира в наказателното поле от ъглов удар и Данило Перейра с глава отбеляза първия си гол за националния отбор.

Малко по-късно отново Куарешма проби отдясно и центрира остро в полето на Естония, където Метс си отбеляза нелеп автогол и резултата набъбна до 5:0.

Десетина минути преди края Куарешма овенча добрата си игра с втори гол и не остави съмнение, кой е играч на мача.

Симон Едер направи разгрома за Естония пълен в 80-тата минута след многоходова комбинация на португалците и по този начин оформи крайния резултат.

Това беше последният мач за Португалия преди старта на Евро 2016, където на 14 юни иберийците ще играят срещу отбора на Исландия.

Португалия - Естония 7:0

Португалия: Патрисио, Герейро, Фонте, Пепе, Суарес, Перейра, Гомес, Марио, Мутиньо, Куарешма, Роналдо

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/fVAa4Z-omTw" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>