Хокеистите на Чикаго правят нов лош сезон, но това не им пречи да объркат сметките на някои от фаворитите.

Тази нощ Блекхоукс отново показаха, че са много неудобен съперник за Питсбърг, като победиха Пингвините с 5:3 като гости и спряха серията им от 8 поредни победи.

Освен това те спечелиха за 10-и път поред срещу съперника си, от който за последно паднаха в края на март 2014-а година.

Чикаго губеше с 0:2 и 2:3, но последвата третина започна при равенство 3:3, а по-малко от 2 минути след нейното начало Дилан Строум реализира ключовата шайба, само секунди, след като гостите не успяха да използват числено предимство. В края Патрик Кейн гарантира триумфа на празна врата.

Победата бе 6-а в последните 9 мача за Блекхоукс, които обаче въпреки подобрението си с 39 точки все още са далеч от плейофите. Питсбърг има 52 точки и диш във врата на лидера  в дивизия „Метрополитън“ Вашингтон.

Останалите резултати: Отава – Каролина 4:5, Аризона – НЙ Рейнджърс 5:0 (Алекс Георгиев замени Лундквист и спаси всичките 8 изстрела към себе си за 23 минути), Вашингтон – Детройт 2:3, Уинипег – Далас 5:1, Анахайм – Едмънтън 0:4.