Хокеистите на Питсбърг продължават с победния си ход, докато кризата в Анахайм започва да става застрашителна.

Тази нощ Пингвините спечелиха срещу Патоците със 7:4 като гости, макар че губеха с 0:3 след първата третина и нанесоха 10-а поредна загуба на съперника си.

Джейк Генцъл се отчете с хеттрик, а Евгени Малкин добави гол и 3 асистенции за успеха, който изглеждаше невероятен след първите 20 минути.

Пингвините обаче изравниха още във втората част, преди Якоб Силверберг да реализира след грешка на Малкин и да изведе Анахайм отново напред при 4:3.

В последната третина обаче, гостите нанизаха 4 шайби, като ключовата бе на Фил Кесъл, който отне от Якоб Ларсон и преодоля Джон Гибсън, за да даде аванс от 5:4, който тимът не загуби и спечели за 10-и път в 11 мача, подобрявайки актива си до 56 точки, с 2 по-малко от лидера в дивизия Метрополитън – Вашингтон.

Останалите резултати: Каролина – Бъфало 4:3, Уинипег – Детройт 4:2, Калгари – Флорида 4:3.