Плейофите в НХЛ започнаха със сензация, след като Кълъмбъс удари лидера след редовния сезон Тампа Бей с 4:3 като гост и вече има домакинско предимство, водейки с 1-0.

При това победата дойде, след като Светкавиците водеха с 3:0 след първата третина, но впоследствие явно се отпуснаха и бяха наказани.

Блу Джакетс върнаха една шайба във втората част, а в третата реализираха цели 3 гола, победният от които на Сет Джоунс при пауърплей. Така Кълъмбъс стана 27-ият отбор, който наваксва поне 3 гола и почели плейофен мач в Лигата. Втория двубой отново е във Флорида.

В  другия мач на Изток НЙ Айлендърс надви Питсбърт Пенгуинс с 4:3 след продължение и също дръпна с 1-0 преди второто си домакинство. Джош Бейли вкара в първата добавена третина след удар в гредата на Матю Барзел и добавка, а вратарят Робин Ленър отрази 41 изстрела.

На Запад също имаше оспорвани мачове. Далас измъкна 3:2 над лидера в централната дивизия Нешвил и поведе с 1-0 след два гола на Миро Хейсканен. Другият фаворит Уинипег също отстъпи у дома с 1:2 пред Сейнт Луис, допускайки обрат в последната третина, а Сан Хосе се справи с Вегас с 5:2.