Парма шокира Интер с 1:0 насред „Сан Сиро“ и постигна първата си победа в Серия А този сезон. „Дуковете“ изиграха перфектен тактически мач и с много битка в своята половина успяха да стигнат до целта си да не допускат гол. За сметка на това в 80-та минута дочакаха своя момент и след фамозно изпълнение на Федерико Димарко стигнаха до трите точки.

Така Парма спечели неочаквани три точки и вече има общо 4 от началото на сезона. Колкото и неубедителният за пореден мач тим на Лучано Спалети.

Интер започна без капитана си Мауро Икарди, а идеята на Лучано Спалети бе да запази силите на нападателя за предстоящия мач от Шампионската лига срещу Тотнъм във вторник. Вместо Икарди на върха на атаката действаше новото попълнение Балде Кейта, който не се представи на особено високо ниво.

Иначе „нерадзурите“ владееха инициативата, но трудно намираха пространства в сгъстената защита на „дуковете“. В 16-та минута Иван Перишич имаше възможност да стреля, но го направи много неточно. След половин час игра Шкриниар и Д‘Амброзио се сблъскаха пред вратата на гостите след центриране от ъглов удар, а ситуацията бе прекрасна за гол.

Парма се защитаваше и с бързите си контраатаки опитваше да нарани „нерадзурите“. При една от тях в 32-та минута Самир Ханданович спаси удар от близко разстояние на Жервиньо. Отделно африканецът бе в положение на засада.

До края на полувремето Наинголан и Брозович опитаха да променят нулите на светлинното табло, но също не показаха точен мерник. Луиджи Сепе пък отрази шут на Перишич в последните секунди на първата част.

На почивката Спалети реагира очаквано и замени неубедителния Кейта с Мауро Икарди. Ситуацията не се промени много, като в 53-та минута Перишич намери на стрелкова позиция Кандрева, чийто удар облиза гредата. Малко след това изстрел на Перишич бе избит от защитник на Парма.

Натискът на „нерадзурите“ се засилваше, но гостите се бранеха с всички сили и не даваха реални шансове на домакините си. Така се стигна до 80-та минута, когато Парма дочака своя момент. Федерико Димарко овладя една избита топка на центъра, спечели 20-тина метра терен и с топовен шут от над 30 метра вкара един от головете на сезона. Стражът на Интер Самир Ханданович нямаше никакви шансове и само изгледа как топката влезе във вратата му.

В 90-та минута Жервиньо можеше да довърши домакините след самостоятелен пробив и мощен шут, но Ханданович изби. При добавката Инглезе също не успя да преодолее словенския вратар.

Интер – Парма 0:1

0:1 Федерико Димарко 80‘

Интер: Ханданович, Д'Амброзио (71 - Асамоа), Де Врай, Шкриниар, Далберт, Галярдини, Брозович, Кандрева (59 – Политано), Наинголан, Перишич, Кейта Балде (46 – Икарди)

Парма: Сепе, Якопони (77 – Сиералта), Бруно Алвеш, Гальоло, Гоби (46 – Димарко), Ригони, Стулац, Барила, Ди Гаудио (64 – Дейола), Инглезе, Жервиньо

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/VD4fMUcWpgk" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe>