Интер постигна драматична победа при гостуването си на Сампдория с 1:0 в мач от 5-ия кръг на Серия А, в който има имаше 3 отменени гола, два от които с ВАР.

Все пак дълбоко в добавеното време хората на Лучано Спалети стигнаха до успеха и записаха втория си успех за сезона, като вече имат 7 точки. Сампдория също е с такъв актив след втората си загуба за кампанията.

Още в 22-ата секунда Фабио Куалиарела отправи акробатичен удар за домакините, който обаче Ханданович спаси.

Домакините бяха по-активни, докато първата ситуация за Интер дойде в 33-ата минута, когато Весино прати над вратата след подаване на Кандрева.

Спорният момент дойде точно преди паузата, когато Раджа Наинголан прати топката в мрежата с фантастичен удар от въздуха. След дълго преразглеждане на ситуацията обаче, попадението бе отменено от ВАР заради спорна засада на Мауро Икарди.

След почивката Кандрева удари гредата на Сампдория, след като Интер заигра по-добре. Голът не идваше, но пък драматичните моменти не спираха.

Асамоа реализира нов гол за Нерадзурите, но и това попадение не бе зачетено  благодарение на видео-асистент съдията, заради излизане на топката извън терена.

Секунди по-късно феновете на домакините избухнаха, когато Дефрел се разписа. Още докато се радваше обаче стана ясно, че флагът за засада е вдигнат и този гол също не бе признат.

Изглеждаше, че мачът ще завърши 0:0, когато в 94-ата минута хърватинът Марсело Брозович успя да стреля от въздуха след корнер и да донесе драматичната победа на Интер.

Сампдория – Интер 0:1

0:1 Брозович 94

Сампдория: Аудеро, Бережински, Тонели, Андерсен, Муру, Линети (58 Барето), Екдал, Прает (58 Янко), Рамирес (92 Сала), Куалиарела, Дефрел
Интер: Ханданович, Д’Амброзио, Шкриниар, Миранда, Асамоа, Весино, Брозович, Политано (60 Перишич), Наинголан (82 Борха Валеро), Кандрева (69 Кандрева), Икарди