Интер победи с 2:1 Сампдория в мач от 24-ия кръг на Серия "А", игран на стадион "Джузепе Меаца".

Двата отбора изнесоха истинско шоу, особено след почивката, когато паднаха всички голове в рамките на 5 минути. Първо Даниеле Д’Амброзио (73) откри резултата, но резервата Маноло Габиадини (76) бързо възстанови равенството. "Нерадзурите" обаче не бяха казали последната си дума и Раджа Наинголан (78) донесе важния успех.

С него Интер събра 46 точки, с 4 пункта повече от 4-тия в класирането Милан. "Моряците" допуснаха второ поредно поражение и слабата им форма през 2019 г. ги отдалечи от челото – 10-та позиция с 33 т.

В отсъствието на Мауро Икарди атаката на "синьо-черните" отново поведе Лаутаро Мартинес. Зад него действа Раджа Наинголан, по крилата Лучано Спалети се довери на Матео Политано и Иван Перишич.

Неостаряващият Фабио Куалярела и Грегоар Дефрел играха в предни позиции за гостите, завърналият се Маноло Габиадини седна на пейката.

Първото полувреме на "Джузепе Меаца" предложи вълнуващ футбол с доста положения, които бяха за домакините. Още в 7-ата минута Лаутаро Мартинес беше изведен на чудесна позиция, но Емил Аудеро показа класа и спаси. После домакините демонстрираха разнообразност по крилата, докато "моряците" действаха компактно в защита и разчитаха на контри.

В средата на полувремето Маето Политано стреля към далечния ъгъл в аут, после, при заучено положение от фаул, Иван Перишич шутира, но и неговият мерник изневери. В 36-ата минута отново хърватинът беше под светлината на прожекторите.

Той отправи коварен удар по земя, Аудеро позволи топката да мине между краката му, но все пак успя да стигне до нея и резултатът остана непроменен. В продължението на първото полувреме Милан Шкриняр се разписа след страховито поле, но още преди него прозвуча сигнал за засада и голът не беше зачетен.

Втората част започна със страхотно положение за Сампдория. Греоар Дефрел напредна през зоната на Далберт, който лежеше контузен и отправи мощен удар. Самир Ханданович обаче беше на мястото си и изби.

Интер отговори в 54-ата минута. Перишич проби по фланга и центрира успоредно на голлинията. Роберто Галярдини и Мартинес скочиха да засекат, но Аудеро някак си успя да се добере пръв до кълбото. 5 минути по-късно Спалети предприе офанзивен ход, сменяйки Галярдини с Жоао Марио.

"Моряците" продължиха играят по-добре в атака през второто полувреме и в 66-ата минута Фабио Куалярела се измъкна между Даниеле Д’Амброзио и Шкриняр, засече с глава и насочи кълбото точно под горната греда, но Ханданович изби. Секунди след това шут на Политано излез в аут.

После Интер вдигна оборотите и създаде няколко отлични положения за гол. В 71-ата минута натискът най-накрая се овенча с успех. Перишич за сетен път беше оставен да пробие и да центрира във вратарското поле. И там връхлитащият Д’Амброзио с едно докосване откри резултата!

Гостите обаче реагираха брилянтно и току-що появилият се на терена Маноло Габиадини изравни. След редица карамболи, топката стигна до нападателя, който със силен удар от наказателното поле матира Ханданович за 1:1!

Това далеч не беше всичко в мача. 120 секунди след гола на Сампдория, Интер отново поведе. При корнер Шкриняр игра с глава, но насочи топката към пеналта. Лошото отиграване се превърна в асистенция, тъй като Наинголан с мощен шут в долния ъгъл донесе победата за Интер!

Интер – Сампдория 2:1

Голмайстори: 1:0 Д’Амброзио (73), 1:1 Габиадини (76), 2:1 Наинголан (78)

Интер: Ханданович, Д’Амброзио, Де Врай, Шкриняр, Далберт, Галярдини (59-Марио), Брозович, Политано (69-Кандрева), Наинголан (89-Весино), Перишич, Лаутаро
Треньор: Лучано Спалети

Сампдория: Аудеро, Андерсен, Сапонара, Екдал (81-Виейра), Прает, Линети, Бережински (81-Сала), Тонели, Куалярела, Муру, Дефрел
Треньор: Марко Джампаоло

Милано, ст.: "Джузепе Меаца"
Съдия: Даниеле Довери
Жълти картони: Д’Амброзио, Перишич, Шкриняр (Интер); Лените (Сампдория)

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/kS7n51x87Xw" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>