Италианският шампион Ювентус постигна много трудна победа с 1:0 при домакинството си на Дженоа в последен мач от 21-ия кръг на Серия "А", игран на "Алианц Стейдиъм".

Единственият гол в срещата отбеляза Дъглас Коста в 16-ата минута след двойно подаване с Марио Манджукич. През първото полувреме шампионите имаха тотално превъзходство, но през втората част гостите изненадващо бяха по-активни в предни позиции, но така и не успяха да отправят точен удар към Войсчех Счесни. Андрей Гълъбинов се появи на терена на почивката, но и той не успя да помогне на отбора си.

Секторът с най-върлите тифози на Юве "Курва съд" пък беше празен заради наказанието на клуба за неправомерно продаване на билети, което се отрази на атмосферата на стадиона. Въпреки това "бианконерите" спечелиха и отново съкратиха разликата от лидера Наполи на една точка. Дженоа пък допусна първа загуба от четири срещи насам и остава на 15-та позиция с 21 т.

Треньорът на "черно-белите" Макс Алегри заложи на схема 4-3-3, като в предни позиции действаха Дъглас Коста, Марио Манджукич и Гонсало Игуаин. В  триото халфове нямаше изненади – Миралем Пянич, Сами Кедира и Блес Матюиди, докато Стефан Лихтщайнер започна вместо Матия Де Шилио, който доскоро лекуваше контузия.

Андрей Гълъбинов седна на пейката за гостите, а атаката поведе Горан Пандев. Опитният македонец беше подпомаган от Адел Таарабт,  Диего Лаксалт и Алеандро.

В началните минути шампионите наложиха свиреп натиск, но ударите на Миралем Пянич и Сами Кедира минаха над вратата. В 8-ата минута Юве стигна до фаул точно пред пеналта. Зад топката застанаха Дъглас Коста и Пянич, босненецът отправи страхотен изстрел, който Матия Перин изби.

<iframe src="https://vk.com/video_ext.php?oid=-122493044&id=456248551&hash=d0f2770c4ca0cd72" width="640" height="360" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

След четвърт час игра хегемонът на Апенините поведе. Коста се справи с двама противници, намери Марио Манджукич, който с блестящ пас изведе бразилския национал и той с едно докосване от непосредствена близост преодоля Перин за 1:0! В средата на полувремето Пянич засече от въздуха, но този път вратарят на Дженоа улови.

След половин час игра Манджукич овладя на гърди и стреля от дистанция, но не затрудни Перин. На почивката Давиде Белардини взе мерки и смени Лука Ригони с Андрей Гълъбинов. "Грифоните" започнаха по-агресивно втората част, но отново нямаха възможности да застрашат Войсчех Счесни. В 57-ата минута удар по диагонала на Алекс Сандро излезе в аут.

След час игра Юве организира бърза контра, която завърши с неточен изстрел на Пянич. После прострелно подаване на Стефан Лихтщайнер успоредно на голлинията беше изчистено, а Перин спаси удар на Пянич. В следващите минути мачът беше изключително скучен и до края не стана нищо интересно.

Ювентус – Дженоа 1:0

Голмайстор: Коста (16)

Ювентус: Счесни, Лихтщайнер (84-Бардзали), Бенатия, Киелини, Сандро (76-Асамоа), Кедира (70-Стураро), Пянич, Матюиди, Коста, Манджукич, Игуаин
Треньор: Макс Алегри

Дженоа: Перин, Споли, Ицо, Бертолачи, Таарабт (68-Лазович), Росетини, Пандев (78-Лападула), Роси, Ригони (46-Гълъбинов), Омеонга, Лаксалт
Треньор: Давиде Балардини

Торино, ст.: "Алианц Стейдиъм"
Съдия: Марко Ди Бело
Жълти картони: Сандро (Ювентус); Роси, Споли, Пандев, Перин, Гълъбинов (Дженоа)

<iframe src="https://vk.com/video_ext.php?oid=-122493044&id=456248553&hash=31589ce64cbc6c2c" width="640" height="360" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>