Най-добрият вратар за 2017 година – Джанлуиджи Буфон, е пред нов рекорд в бляскавата си кариера.

Капитанът на италианския хегемон Ювентус се нуждае от още 43 минути, за да подобри собственото си постижение за най-дълго време без допуснат гол в Серия "А".

Буфон не е вадил топката от мрежата си вече в 10 последователни срещи или 931 минути. През сезон 2015/16 Джиджи подобри рекорда на Себастиано Роси (929), след като не беше преодолян в продължение на 973 минути, преди Андреа Белоти от Торино да се разпише срещу него от дузпа.

На 31 март Юве е домакин на Милан и точно в дербито Буфон може да подобри постижението си. Иначе от старта на 2018 г. шампионите още не са допускали гол в калчото, като за последно Мартин Касерес от Верона успя да им отбележи. Тогава на вратата беше Войсчех Счесни, а "бианконерите" спечелиха гостуването си в града на Ромео и Жулиета с 3:1.