Голямата звезда на италианския хегемон Ювентус – Кристиано Роналдо, се е опитал да успокои Гонсало Игуаин след червения му картон в дербито между двата отбора.

Шампионите спечелиха с 2:0 на "Сан Сиро", а Ел Пипита се превърна в центъра на вниманието срещу бившия си отбор. Той изпусна дузпа в края на първото полувреме, а в 83-ата минута беше изгонен за обиди към съдията.

В този момент петкратният носител на Златната топка се е опитал да го успокои. "Казах му, че могат да го накажат сурово. Не направи кой знае какво. Беше изнервен от развоя на мача, което е разбираемо. Надявам се да не го санкционират тежко", заяви Роналдо, който заби втория гол във вратата на Джанлуиджи Донарума.

Преди него Марио Манджукич (8’) беше открил резултата, а с победата Юве възстанови аванса си на върха пред Наполи на 6 точки. "Беше важно да спечелим. Срещу Милан никога не е лесно, но не сме направили подвиг. Има защо да сме доволни", добави Кристиано.