Ювентус затвърди доминацията си в Серия А след успеха с 1:0 над Интер в Торино. Марио Манджукич вкара единственото попадение в срещата в 66-та минута, с което подпечата нови три точки за тима си. Така от 15 мача в първенството този сезон тимът на Масимилиано Алегри има 14 победи и 1 равенство, което е абсолютен рекорд за отбор от големите 5 първенства на Западна Европа.

"Нерадзурите" също имаха своите шансове, но играчите на Лучано Спалети нямаха късмет. Особено през първото полувреме, когато Роберто Галярдини удари греда, а малко след това и Иван Перишич не успя да реализира от чиста позиция.

Така Ювентус продължава да бъде на върха в класирането с 43 точки, вече с цели 11 пред втория Наполи, който има и мач по-малко. Интер остава на третата позиция с 29 точки, но може да бъде настигнат от Милан (25) и Лацио (24) при победи този уикенд.

Изненадващо Интер започна по-добре срещата и имаше дори превъзходство през първото полувреме. Все пак Юве стигна първи до шанс за гол, след като в осмата минута Роналдо постави топката на главата на Дибала след центриране отляво, но аржентинецът стреля над вратата. Две минути по-късно Дибала имаше нов шанс и отправи този път точен удар, но Ханданович спаси.

Интер играеше добре в следващите минути и в 29-та заслужаваше да поведе. Икарди получи едно подаване в наказателното поле на домакините, успя да овладее топката и да я върне към Роберто Галярдини, който влезе на скорост и изскочи сам срещу Войчех Шчесни. Халфът преодоля вратаря на Юве, но имаше нещастието да улучи страничната греда.

Малко след това “нерадзурите” направиха още една много добра атака, при която Иван Перишич стреля фалцово с по-слабия си десен крак. Топката обаче мина встрани от вратата.

В края на полувремето Юве показа класа. В 34-та минута Ханданович отрази удар на Манджукич с глава. Малко след това Киелини пропусна още по-добро положение. Защитникът засече с глава центриране от ъглов удар, но Ханданович отново показа страхотен рефлекс.

Втората част започна равностойно, а постепенно “бианконерите” започнаха да налагат волята си. В 58-та минута Роналдо стреля силно с левия си крак от 25 метра, но топката мина над вратата. Малко след това Юве поведе. В 66-та минута Жоао Кансело проби по левия фланг и центрира към далечната греда. Там Манджукич се пребори с Асамоа за позиция и с плонж отблизо успя да прониже Ханданович - 1:0.

Интер опита да стигне поне до равенството, като влезлият като резерва Балде Кейта внесе острова в играта на тима си. В 80-та минута сенегалският национал проби към наказателното поле и стреля по диагонала, но топката се отби в тялото на Киелини и излезе в ъглов удар.

Интер опита до края на мача да вкара първия си гол от последните 4 визити в Торино, но така и не успя. Последно гол на Ювентус в северния град вкара Мауро Икарди през 2015 година, когато Карлос Тевес бе дал ранен аванс на домакините.

Ювентус - Интер 1:0

1:0 Марио Манджукич 66’

Ювентус: Шчесни, Де Шилио, Бонучи, Киелини, Кансело, Бентанкур, Пянич (82 - Джан), Матюиди, Дибала (72 - Коща), Роналдо, Манджукич

Интер: Ханданович, Асамоа, Миранда, Шкриниар, Вършалко, Брозович, Марио (77 - Мартинес), Галярдини (69 - Кейта), Политано (58 - Валеро), Перишич, Икарди

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/gicZsZI2yLs" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>