Италианският хегемон Ювентус се спаси от първа загуба през сезона в Серия "А", след като в мач от 18-ия кръг измъкна 2:2 при гостуването си на Аталанта.

Шампионите поведоха още във 2-ата минута, когато Берат Джимсити си вкара автогол. След това Дуван Сапата (24, 56) направи пълен обрат, а между попаденията му Родриго Бентанкур (53) беше изгонен от игра за втори жълт картон.

Негативният развой накара Макс Алегри да пусне на терена голямата звезда Кристиано Роналдо. И в 78-ата минута петкратният носител на Златната топка му се отплати с гол за крайното 2:2. Интересното е, че за трети пореден път двата отбора завършват при този резултат на стадион "Атлети Адзури д'Италия".

Освен това Аталанта се превърна във втория отбор през сезона в калчото, който вкарва две попадения на Юве в един мач след Киево. "Бианконерите" пък не спечелиха за първи път през кампанията като гост и едва за втори път (1:1 с Дженоа у дома).

Торинци продължават да са убедителен лидер с 50 точки, следвани от Наполи (41), който по-късно гостува на Интер. "Синьо-черните" пък са на 7-мо място с 27 т.

Макс Алегри спази думата си и голямата звезда Кристиано Роналдо за първи път през сезона седна на пейката. До Марио Манджукич и Пауло Дибала в предни позиции започна Дъглас Коста. Сами Кедира и Емре Джан бяха титуляри след контузии, до тях в халфовата линия действа Родриго Бентанкур.

Йосип Иличич и Дуван Сапата поведоха атаката на Аталанта, зад тях беше Алехандро Гомес. В защита бяха наказани Рафаел Толой и Хосе Луис Паломино и тройката в отбранителния вас беше съставена от Джанлука Манчини, Берат Джимсити и Андреа Масиело, който е юноша на "бианконерите".

Мачът започна мечтано за шампионите, които поведоха още във 2-ата минута. Алекс Сандро центрира отляво и Берат Джимсити със странно отиграване си заби автогол за 1:0! 180 секунди по-късно Юве пропусна страхотна възможност да удвои преднината си. Родриго Бентанкур стреля мощно, Етрит Бериша изби с върха на пръстите си и горната греда му помогна.

После удар на Пауло Дибала от воле излезе в аут, а в 17-ата минута Аталанта спечели фаул фронтално срещу вратата. Алехандро Гомес стреля, но Войсчех Счесни беше заел добра позиция и улови. В 24-ата минута домакините все пак изравниха. Дуван Сапата получи пас пред наказателното поле, финтира Леонардо Бонучи и с мощен изстрел матира Счесни за 1:1!

Юве отговори след половин час игра, когато Дъглас Коста нахлу в наказателното поле и шутира към близката греда, но в аут. В 53-ата минута торинци останаха с човек по-малко на терена, след като Бентанкур беше изгонен от игра с втори жълт картон. И вторият гол за Аталанта не закъсня. 180 секунди по-късно Сапата беше изпуснат при корнер във вратарското поле и с глава се разписа отново за 2:1!

В 65-ата минута Макс Алегри реагира и извади Сами Кедира за сметка на Кристиано Роналдо. По-късно обаче Аталанта можеше да стигне до нов гол, но изстрелът по земя на Робин Госенс излезе в аут. В 78-ата минута португалската звезда на Юве показа защо влезе на терена. Миралем Пянич центрира от корнер, Марио Манджукич се пребори за първа топка, след което Роналдо с глава от вратарското поле преодоля Бериша за 2:2!

В продължението Бонучи се разписа, но голът беше отменен за засада и срещата завърши без победител.

Аталанта – Ювентус 2:2

Голмайстори: 0:1 Джимсити (2-авт), 2:1 Сапата (24, 56), 2:2 Роналдо (78)

Аталанта: Бериша; Масиело (86-Бароу), Джимисти, Манчини; Хатебоер, Фройлер, Пашалич (67-Госенс), Кастане; Иличич (77-Песина), Гомес, Сапата
Треньор: Джанпиеро Гасперини

Ювентус: Счесни, Де Шилио, Бонучи, Киелини, Алекс Сандро, Кедира (65-Роналдо), Емре Джан, Бентанкур, Дъглас Коста (56-Пянич), Дибала, Манджукич
Треньор: Макс Алегри

Бергамо, ст.: "Атлети Адзури д'Италия"
Съдия: Лука Банти
Жълти картони: Сапата, Манчини, Фройлер (Аталанта); Бентанкур, Киелини, Манджукич (Ювентус)
Червен картон: Бентанкур 53’ (Ювентус)

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/eTwEORsAfFM" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>