Италианският хегемон Ювентус си припомни за Валери Божинов. Поводът е тазвечершното домакинство на "бианконерите" на Фрозиноне в мач от 24-ия кръг на Серия "А".

На 28 ноември 2006 г. двата отбора отново се изправиха един срещу друг в Торино, но в сблъсък от втория ешелон на италианския футбол. Тогава Божинов носеше "черно-белия" екип и започна титуляр за сметка на легендата Алесандро Дел Пиеро.

Българинът игра рамо до рамо от 1-ата минута с футболисти от ранга на Давид Трезеге и настоящия вицепрезидент на клуба Павел Недвед. Пред Божигол се откри добро положение да открие резултата, но ударът му беше избит от вратаря.

През второто полувреме той отстъпи мястото си за сметка на Дел Пиеро, който донесе успеха на Юве с 1:0.

Божинов изкара целия сезон при "Старата госпожа" и в 18 мача в Серия "Б" вкара 5 гола. Последва преминаване в Манчестър Сити, където тежките контузии му попречиха да се наложи.