Аталанта изравни брадясал рекорд на италианския хегемон Ювентус по време на снощната си победа с 4:1 над Болоня.

Домакините от Бергамо вкараха четирите гола в първия четвърт час на мача от 30-ия кръг на Серия "А". За последно калчото видя подобно нещо през далечната 1932 г., когато "бианконерите" разгромяват със 7:1 Рома.

Две попадения за Аталанта вчера заби Йосип Иличич (3, 5), по едно добавиха Ханс Хатебоер (9) и голмайсторът Дуван Сапата (15). Точен за Болоня беше Рикардо Орсолини (54).

Вижте пълното класиране в Серия "А"

С успеха "синьо-черните" се доближиха само на точка от четвъртия в класирането Милан, докато гостите остават в зоната на изпадащите. В следващия кръг Аталанта има визита Интер в пряк двубой участие в Шампионска лига през следващия сезон.