Шампионът Ювентус постигна неочаквано трудна победа с 2:1 при домакинството си на Верона в мач от 4-ия кръг на Серия "А".

Гостите изиграха отлична среща на "Алианц Стейдиъм" и трябва да съжаляват, че не успяха да спънат хегемона на Ботуша, след като нацелиха три греди. Мигел Велосо откри резултата в 21-ата минута, а секунди по-рано Самуел Ди Кармине изпусна дузпа.

След половин час игра Аарън Рамзи изравни с помощта на рикошет, в началото на второто полувреме Кристиано Роналдо донесе успеха за домакините от наказателен удар. До края Верона имаше няколко добри шанса да изравни, а Юве определено не впечатли с играта си.

Вижте пълното класиране в Италия

С успеха торинци събраха 10 точки и се върнаха на върха преди дербито Милан – Интер. Верона остава с 4 т. и заема 12-то място. Във вторник "черно-белите" гостуват на Бреша, а новакът приема Удинезе.

Муаирицо Сари направи пет промени от равенството 2:2 с Атлетико Мадрид. Голямата новина беше, че на вратата застана легендата Джанлуиджи Буфон. Той направи повторен дебют за хегемона на Ботуша и записа 902 мач за отбора. Така той изравни рекорда на иконата на Милан Паоло Малдини, но трябва да изиграе още шест срещи, за да изравни постижението на бившия защитник от най-много двубои в калчото – 674.

Мехди Демирал направи официален дебют за торинци, след като смени Матайс де Лихт. Аарън Рамзи за първи път започна титуляр за Юве, като това бяха и първите му минути в калчото. Пауло Дибала поведе атаката, а в халфотата линия действа Родриго Бентанкур. Опитният Мигел Велосо пък стартира за Верона, в предни позиции игра Самуел Ди Кармине.

Мачът неочаквано започна с атаки и към двете врати, но първото сериозно положение беше за шампионите. Създаде го Кристиано Роналдо, който стреля силно, но малко над вратата. Малко по-късно петкратният носител на Златната топка поиска дузпа, но съдията замълча.Секунди по-късно той отсъди наказателен удар, но за Верона, след като Мехди Демирал спъна противник. Зад топката застана Самуел Ди Кармине, който уцели дясната греда. Дарко Лазович направи добавка и този път напречният стълб спаси Джанлуиджи Буфон!

Атаката обаче продължи и Мигел Велосо с неспасяем изстрел в горния ъгъл матира легендарния вратар за 1:0! След половин час игра Роналдо шутира по земя, но отново покрай целта. 120 секунди по-късно Ювентус успя да  изравни. Аарън Рамзи получи подаване от Кристиано и отправи удар от дистанция. Топката рикошира в Амир Рхамани и влетя в мрежата на Марко Силвестри за 1:1!

В 48-ата минута и Юве спечели дузпа. Хуан Куадрадо надбяга Корай Гюнтер и той го повали в наказателното поле. Роналдо застана зад топката и с изстрел в центъра на вратата направи пълен обрат – 2:1! Малко по-късно шампионите организираха страхотна атака, която завърши с удар на Кристиано, който беше избит в корнер.

В 63-ата минута Матия Дзакани стреля от дистанция, но Буфон изби. По-късно Куадрадо не успя да вкара с глава от добра позиция, а в 70-ата минута "Старата госпожа" оцеля. След центриране от фаул, се получи разбъркване в наказателното поле и Буфон изби. Ди Кармине засече от непосредствена близост, но топката се отби в купа от играчи и беше изчистена.

Постепенно гостите натиснаха и Буфон изби коварно центриране, насочено точно под горната греда. В края в игра за гостите влезе опитният нападател Джампаоло Пацини. В 90-ата минута Буфон спаси бомбен шут на Дарко Лазович, а при добавката Велосо нацели горната греда. До края не падна гол и Юве спечели трудно.

Ювентус – Верона 2:1

Голмайстори: 0:1 Велосо (21), 1:1 Рамзи (32), 2:1 Роналдо (49-д)

Ювентус: Буфон, Данило, Бонучи, Демирал, Сандро, Рамзи (61-Кедира), Бентанкур (51-Пянич), Матюиди, Куадрадо, Дибала (72-Игуаин), Роналдо
Треньор: Маурицио Сари

Верона: Силвестри, Рхамани (85-Пацини), Кумбула, Фараони, Гюнтер, Амрабат, Дзакани (73-Тутино), Велосо, Лазович, Вере (59-Песина), Ди Кармине
Треньор: Иван Юрич

Торино, ст.: "Алианц Стейдиъм"
Съдия: Федерико Ла Пена
Жълти картони: Кумбула, Рхамани, Фараони (Верона)
Червен картон: Кумбула 94’ (Верона)

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/tkWq2Yp1tnM" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>