Италианският хегемон Ювентус измъкна 1:1 при гостуването си на Милан в първа среща от 1/2-финалите за Купата, играна на "Сан Сиро".

"Бианконерите" изиграха нов слаб мач, но се спасиха в 90-ата минута, когато Кристиано Роналдо изравни от дузпа. Преди това Анте Ребич (61) беше дал заслужена преднина на "росонерите", които трябва да съжаляват, че не спечелиха.

В 72-ата минута пък Тео Ернандес беше изгонен от игра за втори жълт картон. Лошата новина за Милан е, че защитникът и Златан Ибрахимович пропускат реванша на 4 март заради наказания.

Стефано Пиоли направи само една промяна от загубата с 2:4 от Интер. Наказаният Андреа Конти беше сменен от Давиде Калабрия отдясно на отбраната. Зад гърба на Златан Ибрахимович действаха Хакан Чалханоглу, Анте Ребич и Сами Кастийехо.

Матия Де Шилио започна титуляр за Юве, а Хуан Куадрадо се върна на обичайната си позиция като крило. В атака колумбиецът подпомагаше Кристиано Роналдо и Пауло Дибала. По-назад действа Аарън Рамзи, а на вратата застана легендата Джанлуиджи Буфон.

Милан започна мача по-добре и още във 2-ата минута Франк Кесие пое топката и отправи истински снаряд от около 25 м, но в близост до дясната греда. По-късно Тео Ернандес проби и намери Златан Ибрахимович, който опита изстрел с пета, нов аут.

В средата на полувремето Джанлуиджи Буфон демонстрира високата си класа. Давиде Калабрия шутира мощно точно под горната греда, но легендата с чудесна намеса с една ръка изби. В 28-ата минута вратарят отчая и Анте Ребич, а след половин час игра Милан получи лоша новина.

При борба за висока топка Ибра спъна Матайс де Лихт и получи жълт картон, което означава, че е аут за реванша на  4 март. Юве създаде първата си опасност чак в 36-ата минута, когато Хуан Куадрадо стреля от границата на наказателното поле, но Джанлуиджи Донарума показа добър рефлекс и спаси. По-късно и Тео Ернандес беше санкциониран, което вади и него за ответната среща в Торино.

След подновяването на играта нещата не се промениха и Милан продължи да диктува събитията на терена. Още в 47-ата минута Анте Ребич можеше да открие резултата, но Буфон изби. По-късно Сами Кастийехо овладя подаване и стреля в долния десен ъгъл. Шутът обаче беше слаб и вратарят улови с лекота.

След час игра пас в наказателното поле стигна до Ибра и той веднага отправи изстрел в левия ъгъл, но Буфон отново беше на мястото си. Секунди по-късно Тео Ернандес пробва да изненада стража от дистанция, но без успех. Атаката на Милан продължи и Кастийехо центрира прецизно в наказателното поле, където Ребич надскочи Матия де Шилио и засече във вратата за 1:0!

Маурицио Сари веднага взе мерки и смени Рамзи с Родриго Бентанкур. В 65-ата минута Юве поиска дузпа за нарушение срещу Куадрадо, но след допитване до ВАР, Паоло Валери реши, че няма основания да посочи бялата точка. До 67-ата минута головите положения бяха 13:3 в полза на "росонерите", които напълно заслужено имаха и преднина.

В 70-ата минута Сари хвърли всичко в атака, изваждайки от игра Де Шилио за сметка на Гонсало Игуаин. 120 секунди по-късно Ернандес се отправи към душовете, след като получи втори жълт картон и остави домакините с човек по-малко. После пред Де Лихт се откриха две възможности да изравни, но първо Донарума спаси, а после не уцели вратата.

В 84-ата минута удар на Пауло Дибала мина в опасна близост до вратата, в по-късно съдията отново се допита до ВАР след съмнения за игра с ръка на Калабрия в наказателното поле. Повторенията показаха дузпа за Юве, от която Кристиано Роналдо не сбърка и оформи крайното 1:1!

Милан – Ювентус 1:1

Голмайстори: 1:0 Ребич (61), 1:1 Роналдо (90-д)

Милан: Донарума, Ернандес, Романьоли, Кяер, Калабрия, Кеси, Бенасер, Ребич (74-Лаксалт), Кастийехо (80-Салемакерс), Чалханоглу (86-Пакета), Ибрахимович
Треньор: Стефано Пиоли

Ювентус: Буфон, Де Шилио (70-Игуаин), Бонучи, Де Лихт, Сандро, Матюиди (73-Рабио), Пянич, Рамзи (63-Бентанкур), Куадрадо, Дибала, Роналдо
Треньор: Маурицио Сари

Милано, ст.: "Сан Сиро"
Съдия: Паоло Валери
Жълти картони: Ибрахимович, Ернандес, Пиоли, Калабрия (Милан); Рамзи (Ювентус)