С голяма част от резервите Лудогорец разгроми с 4:0 Литекс в първи 1/2-финален мач за Купата на България.

Головете за разградчани отбелязаха Върджил Мисиджан още във 2-ата минута, Густаво Кампаняро (26), Александър Василев (29) и Жуниор Кишада (34). Успехът за шампионите можеше да е още по-изразителен, ако не бяха многобройните пропуски пред вратата на третодивизионния тим.

Така напрактика реваншът в Ловеч на 27 април се обезмисля.

Лудогорец поведе още във втората минута на срещата, когато Жуниор Кишада изведе Върджил Мисиджан сам срещу вратаря и крилото на домакините се разписа за 1:0. Той пропусна да покачи на 2:0 само две минути по-късно, когато Лукас Саша му подаде на празна врата, но топката подскочи пред крака на Мисиджан и той не я уцели.

Густаво Кампаняро покачи на 2:0 в 26-та минута, когато негов далечен удар се отклони от тялото на Петко Ганев и излъга вратаря на гостите Диян Вълков, който секунди по-късно спаси удар на Джоди Лукоки при положение един на един. Александър Василев покачи на 3:0 в 29-та минута, когато спечели топка в центъра, дриблира към наказателното поле и я вкара във вратата на Вълков със силен шут от дъгата. От същото разстояние пет минути по-късно се разписа и Кишада.

Въпреки че водеше с четири гола, Лудогорец потърси още попадения през втората част и мачът се играеше на една врата - тази на Литекс. Жоао Пауло обаче пропусна едно от малкото реални положения в 56-та минута и мачът завърши при резултат 4:0.

Лудогорец - Литекс 4:0

Голмайстори: 1:0 Върджил Мисиджан 2, 2:0 Густаво Кампаняро 26, 3:0 Александър Василев 29, 4:0 Жуниор Кишада 34

Лудогорец: Даниел Наумов, Александър Василев, Игор Пластун, Лукас Саша (90-Преслав Петров), Хосе Паломино, Густаво Кампаняро (85-Ивайло Климентов), Върджил Мисиджан, Джоди Лукоки (68-Абел Анисе), Жуниор Кишада, Вандерсон и Жоао Пауло

Литекс: Диян Вълков, Константин Генков, Руслан Иванов, Петко Ганев, Иван Иванов, Искрен Писаров, Александър Кирилов, Веселин Васев, Дилян Димитров (77-Денил Селимински), Методи Костов и Атанас Курдов (46-Радослав Бойчев, 77-Виктор Мицаков)

Стадион: "Лудогорец Арена", Разград
Главен съдия: Станислав Тодоров
Жълти картони: Жуниор Кишада, Върджил Мисиджан (Лудогорец); Руслан Иванов, Александър Кирилов и Константин Генков (Литекс).