Локомотив София изненадващо отпадна от турнира за Купата на България, след като загуби с 0:1 от Добруджа (Добрич). Едниственият гол в срещата вкара Стоянов през първото полувреме.

Днес още един тим от Втора лига не успя да прескочи в 1/16-финалите, след като вчера Миньор Перник отстрани Струмска слава.  Хебър не срещна трудности при гостуването си на Партизан (Червен бряг) и след 4:1 продължава в следващия кръг от надпреварата.

Загорец и Пирин Благоевград не успяха да си отбележат след 90 минути игра, а Дреновец и Литекс направиха 1:1, така и двата мача влезнаха в продължения. Загорец поднесе втората изненада за деня, тъй като успя да отстрани "орлетата" след изпълнение на дузпи.

Литекс избегна резила след победно попадение от дузпа в 94-ата минута на Мариянов. В петък Севлиево и Нефтохимик (Бургас) ще определят последния 1/16-финалист в турнира.