Втородивизионният ЦСКА 1948 хвърли бомбата в турнира за купата на България, след като удари с 4:3 Берое в Стара Загора и изхвърли играчите на Димитър Димитров-Херо от надпреварата.

Двата тима си размениха по едно попадение още в началните минути на мача. Гостите първи успяха да отбележат в 6-та минута. Александър Александров изведе Шопов зад гърба на отбраната, а халфът прати топката в мрежата с удар от границата на малкото наказателно поле – 0:1.

Берое обаче бързо изравни. Две минути след това Желев проби по фланга, навлезе в наказателното поле и намери Педро на втора греда. Португалецът прати топката в мрежата с удар от въздуха – 1:1. Гостите поведоха отново в 36-та минута. Денислав Александров получи топката в наказателното поле след разбъркване, финтира бранител и успя да прати топката в мрежата – 1:2.

Шест минути след това Александров бе изведен зад гърба на отбраната и не сбърка сам срещу Перниш – 1:3. Берое се върна в мача в добавеното време на първата част. След изпълнение на корнер топката попадна в Педро. Той центрира в малкия пеналт, където Алкан без проблем прати топката в мрежата след удар с глава – 2:3.

В 53-та минута Педро получи пред наказателното поле и стреля силно по диагонала, но Наумов изби в корнер. Седем минути след това гостите отново поведоха с два гола. Александров получи зад гърба на отбраната и върна за Шопов, който от близка дистанция покачи на 2:4.

В 65-та минута Александров успя да отнеме, да се приближи до вратата и стреля, но Перниш спаси. Седем минути след това Бриджидо получи на фланга и центрира остро, но топката попадна в ръцете на Наумов след рикошет.

В 74-та минута попадение на Камбуров бе отменено. Педро получи на фланга и центрира в наказателното поле, където Камбуров прати топката в мрежата, но реферът отсъди нарушение в атака. Две минути след това „Берое“ отново се върна в играта. Минчев центрира чудесно от левия фланг, а Конте прати топката в мрежата след удар с глава – 3:4.

В 78-та минута  Василев шутира страхотно от дистанция, но Наумов изби с мъка в корнер. Пет минути след това Камбуров шутира силно от около 20 м, но топката излезе в корнер след рикошет. В добавеното време Конте предостави за Генев, който стреля с глава, но Наумов се намеси, топката срещна гредата и вратарят я улови.

Берое – ЦСКА 1948

голмайстори: 0:1 Васил Шопов 6′, 1:1 Педро Еуженио 8′, 1:2 Денислав Александров 36′, 1:3 Денислав Александров 42′, 2:3 Ерол Алкан 45′, 2:4 Васил Шопов 60′

Берое: 12. Душан Перниш (к), 4. Ерол Алкан (69′ – 14. Яя Меледже), 6. Александър Цветков, 3. Милен Желев, 17. Ибрахима Конте, 19. Александър Василев, 73. Иван Минчев, 59. Ахмед Туба, 28. Рубен Бриджидо (84′ – 44. Виктор Генев), 77. Педро Еуженио, 94. Юлиан Ненов (65′ – 9. Мартин Камбуров);

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 25. Александър Александров, 21. Венцислав Василев, 12. Богомил Дяков (к), 30. Димо Атанасов, 20. Янко Сандански, 19. Михаил Орачев (78′ – 4. Николай Христов), 71. Тони Иванов (80′ – 7. Борис Тютюков), 10. Васил Шопов, 11. Денислав Александров (90′ – 8. Ивайло Климентов), 99. Андон Гущеров;

<iframe width="560" height="315" src="https://www.vbox7.com/emb/external.php?vid=691c7c8b48" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>