Лудогорец матира Левски на "Герена" и постигна победа с 1:0 в среща от 29-ия кръг на Първа лига.

Кешеру се превърна в герой за своя тим, след като бе точен в 83-ата минута. Ако не бе вкарал този гол, той щеше да бъде големият грешник за "орлите", защото пропусна да вкара от дузпа през второто полувреме.

Голът на румънеца може да се окаже шампионски, тъй като с този успех Лудогорец задържа аванса от 6 точки пред втория ЦСКА и има в актива си 75 пункта след днешния успех.

"Сините" бяха изключително беззъби в този мач, като най-добрият им футболист на терена бе техният вратар Божидар Митрев.

След загубата, Левски е 4-и с 50 точки и изостава на 4 точки от третия Берое.

Срещата започна с добро темпо и още в 4-ата минута Саша отправи удар от дистанция, който не бе особено сполучлив.

Минути след това Митрев блесна, след като направи две страхотни спасявания след удари на Марселиньо и Кешеру, като по този начин предотврати сигурен гол във вратата си.

И двамата отправиха удари от няколко метра, но капитанът на домакините бе просто страхотен под рамката.

В 16-ата минута Мисиджан излезе на перфектна позиция, но не успя да намери очертанията на вратата.

Малко след това Натанаел пробва далечен удар, но Митрев уверен в себе си улови кълбото.

До почивката домакините се поактивизираха, но не успяха да стигнат до чисто положение пред противниковата врата, макар че направиха няколко доста добри атаки.

Пет минути след подновяването на играта Вутов игра с ръка в наказателното поле и гостите получиха дузпа.

Зад топката застана Кешеру, но Митрев бе просто страхотен и в крайна сметка успя да спаси наказателния удар.

През следващите минути домакините бяха изключително беззъби в атакуващ план и като цяло Лудогорец владееше инициативата.

В 71-ата минута Вутов отправи тежък удар от фаул, но топката прелетя над вратата, а броени минути след това Марселиньо бе близо до гола за гостите.

Неговият удар обаче премина на сантиметри покрай гредата.

Все пак Лудогорец вкара победен гол чрез Кешеру, който донесе успеха на своите в 83-ата минута. Румънецът вкара брилянтен гол от корнер и на практика капарира титлата за тима си.

ЛЕВСКИ – ЛУДОГОРЕЦ 0:1
0:1 Кешеру 83

ЛЕВСКИ: Митрев, Горанов, Ейолфсон,Яблонски, Цветкович, Прохазка, Тиам, Паулиньо (69 – Фигейредо), Нашименто, Вутов, Костов (80 - Иванов)

ЛУДОГОРЕЦ: Ренан, Форстър, Моци, Пластун, Саша, Дяков, Мисиджан, Натанаел, Сисиньо, Марселиньо (85 - Горалски), Кешеру