Левски продължава да мачка с треньор Славиша Стоянович, след като удари с 2:0 Септември на "Герена". Така "сините" вече имат три поредни победи при Стоянович и изместиха ЦСКА от първото място.

Левски е лидер с 13 точки, докато "армейците" са с 12, но имат мач по-малко - гостуване на Лудогорец по-късно днес. Головете за домакините забиха Давиде Мариани (23) и Станислав Костов (29).

Още в осмата минута Станислав Иванов можеше да открие, но стреля неточно по диагонала от наказателното поле след пас от дясно на Жерсон Кабрал.

В 16-ата минута Здравко Димитров проби от ляво в наказателното поле, преодоля Холмар Ейолфсон и стреля към близкия ъгъл, но Мартин Полачек изби.

В средата на полувремето Левски поведе. Милош Цветкович изведе Кабрал в дясно в пеналта и от аутлинията той върна към непокрития Давиде Мариани, който от десетина метра прати топката в мрежата.

Шест минути по-късно "сините" удвоиха преднината си. Мариани стреля от около 30 метра, вратарят Валентин Галев не се намеси добре и позволи на топката да отскочи от гърдите му право към Станислав Костов, който отблизо направи добавка за 2:0.

В 40-ата минута гостите стигнаха до най-доброто си положение за мача. Крис Гади се измъкна от дясно и подаде по тревата към Александру Бенга, който шутира от 7-8 метра, но Полачек изби, а след това словашкият страж се справи и при добавката на Здравко Димитров.

След почивката левскарите контролираха мача, но направиха няколко пропуска. В 52-ата минута Габриел Обертан се измъкна сам срещу вратаря след двойно подаване със Станислав Костов, но отблизо не намери целта.

Малко по-късно Цветкович от дясно намери Костов на границата на малкия пеналт, но нападателят стреля встрани. Към края и Кабрал направи пропуск след добра акция от дясно.

Левски - Септември - 2:0

1:0 Давиде Мариани 23
2:0 Станислав Костов 29

Левски: Мартин Полачек, Милош Цветкович, Холмар Ейолфсон, Аймен Белаид, Иван Горанов, Хали Тиам, Давиде Мариани (90-Филипе Нашименто), Габриел Обертан, Станислав Иванов (68-Илия Юруков), Жерсон Кабрал; Станислав Костов (75-Серджиу Буш)

Септември: Валентин Галев, Георги Стоичков (26-Иван Стоянов), Александру Бенга, Аласан Диаби, Александър Георгиев, Фабиано (61-Иван Тилев), Асен Чандъров, Здравко Димитров, Борис Галчев, Ишмаел Байду, Крис Гади (74-Мирослав Будинов)