Манчестър Сити премина успешно третия кръг на Купата на Лигата, след като надви като гост Оксфорд с 3:0.

В този мач съвсем очаквано Пеп Гуардиола даде шанс на доста от резервите да поиграят, а младият страж Арянет Мурич успя да направи официалния си дебют за тима.

Освен това в титулярния състав фигурираха имената на Диас, Марез, Фодън, Зинченко, както и Данило.

Попаденията бяха дело на Жесус и Марез в 36-ата и 78-ата минути, както и на Фодън в 92-ата.

Срещата бе първа за тима в този турнир за сезона, а Сити направи първата си крачка към защитата на трофея, който спечели в надпреварата преди броени месеци.

Първото попадение бе дело на Габриел Жесус, който се разписа в 36-ата минута на мача. В ситуацията Диас бе намерен в наказателното поле и финтира противников футболист, а след това потърси близкия ъгъл.

В крайна сметка обаче се стигна до рикошет и топката попадна в Жесус, който от близка дистанция я довкара в противниковата врата. Само минута преди почивката Марез бе близо до удвояване, но ударът му от отлична позиция мина покрай вратата.

Малко след подновяването на играта Жесус можеше да вкара втория си гол в мача, но ударът му с глава премина малко покрай напречната греда.

В 78-ата минута Фодън изведе Марез сам срещу вратаря и алжирският национал не сгреши.

В 91-ата минута Фодън се разписа и остави името си сред голмайсторите, като по този начин оформи и крайния резултат.

До самия край нямаше повече голове и резултатът се запази.

ОКСФОРД - МАНЧЕСТЪР СИТИ 0:3