Левски победи Черно море с 5:1 в двубой от плейофите на Първа лига, игран на стадион "Георги Аспарухов".

Футболистите на треньора Георги Тодоров играха с настроение, а произлезлите от школата на "сините" Станислав Иванов и Илия Юруков събират все повече симпатии, след като блеснаха с асистенции на голмайсторите Станислав Костов (16'), Паулиньо (19') и Давиде Мариани (32').

През втората част наказателната акция на домакините продължи. Костов заби своето второ попадение в мача и 24-то в първенството. В края на срещата младият Иванов (83') също се разписа, а Дани Кики (86') отбеляза почетен гол за "моряците".

Така Левски се вече има 65 точки в актива си и се доближи на 4 от втория ЦСКА. Черно море пък продължава да е на 6-ото място с 48 пункта, с 2 по-малко от Ботев Пловдив.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.vbox7.com/emb/external.php?vid=8d9ad5c564" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Двубоят започна добре за гостите, които първи стигнаха до опасна ситуация още във втората минута. Мартин Минчев направи много силен пробив по крилото, който завърши с центриране към далечната греда за Аристоте Ндонгала. Африканецът обаче закъсня със стотни от секундата и не засече на празна врата.

В 13-ата минута ситуацията за "моряците" се повтори. Този път Ндонгала засече подаването от Минчев, но ударът му с глава мина покрай левия страничен стълб на Николай Михайлов.

В 16-ата минута Станислав Иванов напредна по фланга и центрира много добре към Станислав Костов. Голмайсторът се извиси над двамата централни бранители на "моряците" и отблизо се разписа за 1:0.

Само три минути по-късно "сините" удвоиха преднината си. Иванов върна леко назад за Илия Юруков, който центрира топката в пеналтерията. Кълбото стигна до непокрития Паулиньо, който с едно докосване прати топката във вратата.

В 25-ата минута варненци можеха да върнат едно попадение. Ндонгала изведе по прекрасен начин Дани Кики. В ключовия момент обаче се намеси Деян Иванов с безупречен шпагат.

В 32-ата минута резултатът стана класически. Паулиньо центрира от левия фланг, Станислав Иванов опита удар, но не уцели добре кълбото, вместо това обаче се получи отличен пас за непокрития Давиде Мариани, който от близко разстояние нямаше проблем да се разпише.

В края на първото полувреме "сините" можеха да увеличат преднината си. Нуно Рейш продължи с глава след центриране от корнер към Хали Тиам. Халфът се опита да отиграе с едно докосване, но шутът му бе неточен.

През втората част наказателната акция на домакините продължи. В 46-ата минута Станислав Костов заби своето второ попадение в мача. Нападателят получи топката от Паулиньо, преодоля Георги Китанов и направи резултата 4:0.

В следващите минути "сините" намалиха темпото на игра, а "моряците" започнаха да поглеждат към вратата на Николай Михайлов, но опитите им за почетно попадение бяха неуспешни.

В 73-ата минута футболистите на Левски пробваха заучено положение от фаул, но ситуацията завърши без опасности пред вратата на Георги Китанов.

В 79-ата Станислав Иванов си навлече гнева на вездесъщия Валери Божинов. Младокът реши да шутира, вместо към непокритата легенда. Това ядоса бившия таран на Манчестър Сити и той демострира негодованието си по традиционния си начин.

В 83-ата минута Паулиньо центрира отляво. Изненадващо на тази позиция бе Станислав Иванов, който демострира отличен отскок и с глава направи резултата 5:0.

Три минути по-късно гостите отбелязаха почетно попадение. Мартин Минчев центрира добре дълбоко в пеналтерията на Левски. Иван Горанов изпусна Дани Кики, който от въздуха реализира за 1:5.

Левски - Черно море 5:1

Голмайстори: Станислав Костов (16', 46'), Паулиньо (19'), Давиде Мариани (32'), Станислав Иванов (83'), Дани Кики (86')

Левски: Николай Михайлов, Иван Горанов, Нуно Рейш, Деян Иванов (Милош Цветкович 75'), Живко Миланов, Хали Тиам (Мартин Райнов 69'), Илия Юруков, Паулиньо, Давиде Мариани, Станислав Иванов, Станислав Костов (Валери Божинов 67')
Треньор: Георги Тодоров

Черно море: Георги Китанов, Стефан Станчев, Пламен Димов, Виктор Генев, Мартин Костадинов, Васил Панайотов, Петър Витанов (Георги Илиев 74'), Аристот Ндонгала (Родриго Да Силва 82'), Дани Кики, Мартин Минчев, Жоржиньо (Радослав Василев 62')
Треньор: Илиан Илиев