Левски загуби от Берое с 1:3 в двубой от последния кръг на плейофите в Първа лига, игран на стадион "Берое".

Напук на незначителността на срещата, футболистите на треньора Александър Томаш излязоха мотивирани и заслужено се поздравиха с успеха. Точни за домакините бяха  Рубен Бригидо (28') и Мартин Камбуров (51', 90'). Ветеранът вече има 17 попадения на сметката си срещу 26-кратните шампиони. Треньорът на "сините" Георги Тодоров пък даде шанс за изява на голяма част от младите футболисти, които обаче не успяха да се противопоставят на домакините. Все пак столичани стигнаха до почетно попадение, което бе дело на Валери Божинов (71'), който се разписа от дузпа.

Така Берое триумфира за трети пореден път тази година срещу Левски и приключва сезона с вдигната глава и надежди за нови успехи през следващата кампания. Сега пред "сините" предстои пореден бараж, този път срещу Етър за мястото, даващо право на участие в Лига Европа.

Двубоят започна при доста бавно и спокойно темпо, къй като и двата обора не играеха за нищо друго, освен за честта си. Първата интересна ситуация дойде в 12-ата минута. Станислав Иванов се пребори за топката и подаде към Валери Божинов. Таранът върна към Давиде Мариани, който от границата на наказателното поле шутира, но неточно.

Нова добра възможност бе създадена в 19-ата минута, когато швейцарският халф на Левски прати диагонално извеждащо центриране към Божинов. Нападателят нацели топката от воле, но кълбото нацели външната част на мрежата. Секунди след това Мартин Д. Петков шутира мощно от линията на пеналтерията, но малко над напречната греда.

В 22-ата минута "синята" отбрана се пропука. Иван Минчев центрира в наказателното поле и Луи Нганиони не успя да изчисти добре. Николай Кръстев и Седрик Унтонджи не ориентираха добре в ситуацията, от което се възползва Мартин Камбуров, който успя да стреля по посока на вратата. Топката обаче мина покрай лявата греда.

В 28-ата минута домакините поведоха в резултата. Камбуров свали с глава към непокрития Рубен Бригидо. Футболистът стреля от въздуха от малък ъгъл и не остави шансове на вратаря Николай Кръстев.

В следващите минути темпото на игра чувствително спадна, тъй като гостите така и не успяха да отговорят подобаващо на попадението на Берое. Така първото полувреме завърши без повече голове.

През втората част старозагорци удвоиха преднината си, благодарение на Мартин Камбуров. Неостаряващата хрътка за голове получи хубав пас от Бригидо и с мощен удар по земя прати топката под плонжа на Кръстев, който не се намеси много убедително.

В 68-ата минута Давиде Мариани шутира добре от пряк свободен удар. Топката преодоля стената, но се озова в сигурните ръце на вратаря на старозагорци Душан Перниш.

В 69-ата минута гостите получиха правото да изпълнят дузпа, след като Матеус Леони повали на земята младия талант на "сините" Станислав Иванов. Зад топката застана Валери Божинов, който не сгреши за 2:1.

В 78-ата минута домакините бяха близо до трето попадение. Стоян Иванов намери Камбуров. Нападателят се освободи от Унтонджи и се озова очи в очи срещу Кръстев. Вратарят на "сините" обаче този път успя да спаси удара на голмайстора.

В края на мача Камбуров оформи крайния резултат. Стоян Иванов отне топката и преодоля Кръстев, а ветеранът се оказа на празна врата, пращайки кълбото във вратата.

Берое - Левски 3:1

Голмайстори: Рубен Бригидо (28'), Мартин Камбуров (51', 90'), Валери Божинов (71'д.)

Берое: Душан Перниш, Александър Василев, Ерол Алкан, Иван Бандаловски, Матеус Леони, Александър Цветков (Стоян Иванов 61'), Милен Желев, Иван Минчев, Рубен Бригидо (Пламен Апостолов 90+1'), Мешка (Валентин Иванов 85'), Мартин Камбуров
Треньор: Александър Томаш

Левски: Николай Кръстев, Милош Цветкович, Седрик Унтонджи, Деян Иванов (Томислав Папазов 80'), Луи Нганиони (Ивайло Иванов 36'), Мартин Райнов, Давиде Мариани, Мартин Петков, Станислав Иванов, Еркебулан Сейдахмет (Илия Юруков 54'), Валери Божинов
Треньор: Георги Тодоров