Ружомберок, който е съперник на българския Левски в първия кръг от турнира Лига Европа, направи равенство 3:3 срещу втородивизионния Татран Липтовски Микулаш в приятелски мач.

Татран откри резултата чрез Любослав Лоура в 25-ата минута, но Щефан Герец изравни две минути преди края на първата част.

След почивката Ружомберок излезе с изцяло обновен състав, а в 68-ата минута Ондрей Новотни изведе елитния словашки отбор напред за първи път в мача.

В драматичния край паднаха още три попадения. В 81-ата минута Драган Антич изравни, а Артур Леняни отново даде аванс за съперника на "сините" в 84-ата минута.

Четири минути преди края на редовното време Татран се добра до равенството 3:3 чрез попадение, реализирано от Денис Чери.

Следващата проверка на Ружомберок е насрочена за 22 юни, когато противник на отбора ще бъде Велки Шариш.