Локомотив Пловдив и Левски завършиха 0:0 на "Лаута" и по този начин Лудогорец може да дръпне още повече в битката за шампионската титла.

В момента разградчани са с мач по-малко и имат 47 точки, "сините" са втори с 43, а пловдивчани са с 41 пункта.

По-късно днес Лудогорец гостува на Славия и при победа ще дръпне с цели седем точки пред Левски в битката за шампионската титла.

Това бе последният мач на ветерана от състава на домакините Георги Илиев, който прекратява кариерата си на професионален футболист. Илиев, който е рекордьор по мачове в елитния футбол с 461, изведе тима с капитанската лента.

"Черно-белите" играха през по-голямата част от второто полувреме с човек по-малко след червения картон на Ален Ожболт в 63-ата минута.

Преди началото на срещата Илиев бе награден с картина от ръководството на пловдивския клуб, а всички присъстващи на стадиона станаха на крака и бурно го аплодираха. Двата тима поведоха сериозна битка още в началото на двубоя.

Локомотив имаше по-добрите ситуации преди почивката, като в 18-ата минута Парвиз Умарбаев от пряк свободен удар уцели гредата на вратата на съперника. Домакините владееха повече топката, а съперниците им дебнеха за контраатаки.

В 39-ата минута Георги Илиев подаде на Стивън Езе, който обаче от опасна позиция не успя да нанесе завършващия удар.

В 63-ата минута съдията Станислав Тодоров вдигна директен червен картон на нападателя на Локомотив Ален Ожболт, който блъсна с ръце без топка Холмар Ейолфсон. Така домакините останаха с човек по-малко.

В 74-ата минути Левски бе близо до откриване на резултата. Паулиньо напредна от ляво, подаде в пеналта към Нашименто, който веднага отклони към на Франко Мазурек на границата на малкото наказателно поле, но в последния момент се намеси Георги Илиев, който го блокира и предотврати сигурен гол.

Четири минути по-късно Бирсент Карагарен получи от дясно на чиста позиция в пеналта, но от десетина метра прати топката в аут.

До края на срещата и двата съперника не създадоха опасни положения за гол и си поделиха по една точка.

Локомотив Пловдив - Левски 0:0

Локомотив Пловдив: Мартин Луков, Диниш Алмейда, Стивън Езе, Дейвид Малембана, Милош Петрович, Парвиз Умарбаев (83-Момчил Цветанов), Георги Илиев (77- Петър Витанов), Йосип Томашевич, Димитър Илиев (90+4-Анте Аралица), Бирсент Карагарен, Ален Ожболт

Левски: Милан Миятович, Живко Миланов, Нуно Рейш, Холмар Ейолфсон, Иван Горанов, Мартин Райнов, Хали Тиам, Станислав Иванов (66-Филипе Нашименто), Франко Мазурек (80-Насиру Мохамед), Дени Алар, Паулиньо