Левски удари с 3:1 Витоша Бистрица в контрола играна на "Герена". Това бе първи мач на двата тима след паузата заради пандемията от коронавирус. Проверката бе изгледана от Наско Сираков.

Наставникът на Левски Петър Хубчев заложи в стартовите единадесет на вратаря Милан Миятович, докато в защита пред него бяха Деян Лозев, Янис Каргас, Холмар Ейолфсон и Иван Горанов.

Мартин Райнов и Симеон Славчев са опорните халфове, докато Станислав Иванов, Стайн Спиерингс и рожденикът Паулиньо действаха зад Найджъл Робърта.

Двубоят започна с очакван домакински натиск, но без много положения пред двете врати. Първата възможност бе пред Иван Горанов, който стреля покрай лявата греда.

Витоша отвърна с два удара, нито един от тях обаче не затрудни Миятович. Все пак в края на полувремето Найджъл Робърта откри. Нидерландският нападател бе точен в 38-ата минута, след като получи подаване от Спиерингс.

След почивката бяха извършени множество смени и в двата състава, а Мартин Петков удвои за „Левски“ в 52-ата минута. Юношата на „сините“ Илия Димитров пък реализира за гостите в 68-ата минута.

След множество положения Тиам реализира за крайното 3:1 в 78-ата минута, а малко по-късно Станислав Костов пропусна от бялата точка.

Левски – Витоша 3:1

1:0 Робърта (38)

2:0 Петков (52)

2:1 Димитров (68)

3:1 Тиам (78)

Левски: Миятович, Горанов, Ейолфсон, Каргас, Лозев, Райнов, Славчев, Паулиньо, Спиерингс, Иванов, Робърта

Резерви: Георгиев (В), П. Иванов (В), Найденов, Алар, Мазурек, Димитров, Нашименто, Насиру, Тиам, Костов, Юруков, Петков

Витоша: Кацарев, Бонев, Алексаднров, Дилчовски, Дяков, Кочилов, Сила, Кабов, Станкев, Амзин, Костадинов

Резерви: Кръстев, Зюмбюлев, Иванов, Гъргоров, Садула, Димитров, Терзийски