Ливърпул е вторият финалист на приятелския турнир Ауди Къп, след като срази домакина Байерн Мюнхен с категоричното 3:0. Така на финала утре англичаните ще играят с Атлетико Мадрид, а баварците ще спорят с Наполи за третото място.

Германският шампион имаше преимущество през първото полувреме, в което беше по-дейният отбор с повече атаки и 64% задържане на топката, но пък възпитаниците на Юрген Клоп бяха изключително ефективни при своите контраатаки.

Садио Мане направи разликата, след като първо откри резултата, а след това негово хубаво подаване за Алберто Морено доведе до попадението но Мохамед Салах. В 83-ата минута Даниел Стъридж сложи точка на спора, като точно преди това германците изпуснаха няколко добри положения.

Баварците започнаха по-активно под проливния дъжд и играта се водеше в половината на гостуващия отбор, но в седмата минута Корентен Толисо загуби топката около центъра на терена. Роберто Фирмино изведе Садио Мане, който напредна и отправи безпощаден изстрел с левия крак по диагонала - 0:1!

Момчетата на Карло Анчелоти отново се втурнаха напред и контролираха играта, но не успяваха да стигнат до голова възможност. Вместо това мърсисайдци бяха близо до ново попадение след мълниеносна контраатака. Алберто Морено се изстреля отляво и подаде към далечната греда, където Мохамед Салах стреля точно и мощно, но Свен Улрайх спаси.

Едва четвърт час след началния съдийски сигнал се чуха феновете на Байерн по трибуните, след като кълбото профуча застрашително покрай целта след доброто изпълнение на Давид Алаба от фаул. След това Томас Мюлер шутира мощно от дистанция, но над целта. На отсрещната врата Улрайх спаси снаряд на Морено от фаул.

В 34-ата минута Ливърпул нанесе втори удар след нова контра. Морено би отляво по диагонала след хубав пас с пета на Мане и Улрайх отрази след получилия се рикошет, но на далечната греда Мохамед Салах направи успешна добавка с глава.

Байерн започна малко плахо второто полувреме, когато на няколко пъти позволи на противника да разиграва пред наказателното поле на Улрайх, но след това постепенно изнесе играта в предни позиции. Удар на Томас Мюлер беше блокиран, а после снаряд на Хамес Родригес с левачката прелетя покрай дясната греда.

Двайсетина минути преди края на редовното време влезлите като резерви Груич и Кент разнищиха отбраната на Байерн. Първият реализира с помощта на гредата, но съдийската бригада отмени попадението заради засада на Лалана, който закриваше видимостта на Свен Улрайх.

Морено стреля покрай вратата на домакините, а след това Байерн натисна и създаде няколко положения. Шут на Видал беше отклонен в корнер, Левандовски би право в стената от фаул, а Матс Хумелс беше близо до почетен гол.

Вместо това в 83-ата минута Даниел Стъридж мушна трети гол за Ливърпул. 17-годишният талант Уудбърн изведе опитния нападател със страхотно подаване и Стъридж прехвърли Улрайх с майсторско изпълнение, но се контузи при гола и малко след това беше сменен.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/yp6b7I5Gd34" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/BC1HHlA-xA4" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Байерн Мюнхен - Ливърпул 0:3

0:1 Садио Мане - 7'
0:2 Мохамед Салах - 34'
0:3 Даниел Стъридж - 83'

Байерн Мюнхен: Улрайх, Хумелс, Мартинес, Алаба (Фридл - 79'), Рафиня, Тиаго Алкантара (Ренато - 21'), Толисо (Видал - 73'), Хамес (Коман - 62'), Рибери, Мюлер, Левандовски

Ливърпул: Кариус, Ловрен, Матип (Клаван - 68'), Морено, Александър-Арнолд (Фланаган - 79'), Джан (Лалана - 46'), Хендерсън (Груич - 68'), Коутиньо (Уудбърн - 79'), Салах (Стъридж - 68') {Стъридж - 86'}, Мане (Вайналдум - 46'), Фирмино (Кент - 67')