Ливърпул прекъсна серията си от две ремита във Висшата лига, след като надви без проблеми с 4:0 Борнемут при визитата си на "Виталити Стейдиъм".

Коутиньо бе точен в 20-ата минута, а шест минути след това Ловрен покачи аванса на "червените".

Салах пък направи резултата класически минута преди края на първото полувреме, за да убие тотално интригата в този мач.

Всичко в този мач приключи в 66-ата минута, когато и Фирмино се разписа.

След успеха "червените" са 4-и в класирането с актив от 34 точки.

Техният противник пък е на незавидното 16-о място със скромните 16 пункта.

Мачът започна силно за гостите и още в 11-ата минута Коутиньо отправи много хубав удар, който обаче срещна гредата.

Две минути след това Салах бе много близо до това да вкара, но неговият удар премина покрай вратата.

В 20-ата минута все пак Коутиньо бе точен, след като премина като на парад през трима противникови бранители и с удар от точката на дузпата реализира.

Шест минути след това Ловрен с глава от голлинията успя да вкара след великолепна асистенция на намиращия се на далечната греда Фирмино.

Така гостите имаха аванс от два гола, но все пак домакините се опитаха да създадат също нещо интересно.

Дефоу от добра позиция обаче нацели гредата в 39-ата минута, а пет минути след това Салах направи резултата класически за гостите.

Той направи за смях противниковата защита и с удар от няколко метра прати топката в долния ляв ъгъл.

Второто полувреме започна с добро темпо и опасни атаки през първите минути от него.

В 59-ата минута Окслейд-Чембърлейн бе много близо до това да увеличи аванса на гостите, но нацели гредата.

Все пак обаче Ливърпул вкара четвърти гол чрез Фирмино, който бе точен в 66-ата минута, след като засече с глава хубаво центриране в наказателното поле от страна на Коутиньо.

В 90-ата минута Лалана също можеше да вкара, но Бегович се намеси прекрасно при неговия удар

До самия край темпото на игра тотално спадна и фрапантните пропуски липсваха, като в крайна сметка не паднаха повече попадения.

БОРНЕМУТ - ЛИВЪРПУЛ 0:4
0:1 Коутиньо 20