Ливърпул постигна разгромна домакинска победа над Уест Хям с 4:1 в среща от 28-ия кръг на Висшата лига, която се игра на "Анфийлд".

Домакините бяха абсолютни фаворити за успеха днес и в крайна сметка се представиха повече от убедително.

Емре Джан откри резултата в 29-ата минута, а в 51-ата Салах удвои аванса на домакините.

Фирмино направи резултата класически в 57-ата минута, а две по-късно гостите стигнаха до почетно попадение чрез Антонио.

Мане оформи крайния резултат в 77-ата минута и така донесе успеха на домакините.

След този мач Ливърпул е втори с актив от 57 точки, като е и с мач повече от Манчестър Юнайтед.

Срещата започна изключително силно за домакините и в 3-ата минута удар на Салах срещна гредата.

Малко по-късно Адриан спаси удар на Ван Дайк, който бе много близо до това да открие.

В 20-ата минута Арнаутович пък можеше да изненада неприятно домакините, тъй като отправи техничен удар, а Кариус едвам успя с върха на пръстите си да избие кълбото и то срещна напречната греда.

В 29-ата минута Джан откри за домакините, след като засече с глава центриране на далечната греда.

Малко преди почивката гостите можеха да изравнят, но Кариус успя да избие топката след удар на Арнаутович.

В 51-ата минута Салах направи резултата 2:0, след като с левия крак прати топката в противниковата врата от няколко метра след хубав пас на Окслейд-Чембърлейн.

Точно шест минути след това домакините стигнаха и до трети гол, след като Джан изведе Фирмино, а Адриан не успя да пресече топката, и кариоката с лекота я вкара в мрежата.

В 59-ата минута Антонио с мощен удар от няколко метра намали.

Домакините обаче вкараха още едно четвърто попадение.

В 72-ата минута Мане нацели гредата, но точно пет минути след това засече добро центриране и реализира. До самия край нямаше повече попадения.

ЛИВЪРПУЛ - УЕСТ ХЯМ 4:1