Ливърпул победи категорично Уотфорд с 5:0 в двубой от 31-ия кръг на английската Висша лига, игран на стадион "Анфийлд".

Футболистите на мениджъра Юрген Клоп стигнаха с лекота до победата, благодарение на Мохамед Салах, който отново показа страхотна форма и отбеляза респектиращите 4 гола, превръщайки се в първият египтянин, който е отбелязал хеттрик във Висшата лига. Едно попадение добави и Роберто Фирмино.

След тази победа Ливърпул вече е на 3-ото място в класирането с актив от 63 точки, с 2 повече от Тотнъм, койото обаче е с мач по-малко.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/-gMu7njuPdo" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe>

Двубоят започна по мечтан начин за домакините и те откриха резултата още в 4-ата минута. В типичния си вече стил Мохамед Салах направи страхотен пробив в наказателното поле на Уотфорд и прати топката покрай Орестис Карнезис - 1:0.

Голът успокои футболистите на Ливърпул и в следващите минути мърсисайдци видимо се чувстваха по-комфортно на терена, разигравайки топката без капка напрежение.

Едва в 39-ата минута се стигна до нещо по-интересно пред двете врати. Роберто Фирмино стреля елегантно от границата на пеналтерията, след като получи точен пас. Вратарят Карнезис обаче внимаваше спаси.

В края на първото полувреме резултатът стана 2:0. Андрю Робъртсън центрира великолепно към Салах, който се разписа за втори път в мача, след като се оказа на правилното място и засече подаването, пращайки неспасяемо топката във вратата.

През втората част футболистите на Уотфорд направиха опит да намерят играта си, но Роберто Фирмино нокаутира гостите в 50-ата минута. Бразилецът засече остро центриране на Салах и отбеляза фантастичен гол с пета, правейки резултата 3:0.

В 53-ата минута Роберто Перейра бе близо до почетното попадение. Футболистът отправи великолепен удар от пряк свободен удар, но топката нацели напречната греда.

В 77-ата минута Салах оформи своя хеттрик. Нападателят развинти половината защита на Уотфорд и от трудна позиция прати по земя топката във вратата - 4:0.

В 84-ата минута резервата Дани Ингс си освободи пространство в наказателното поле и прати топката към левия ъгъл. Орестис Карнезис обаче реагира великолепно и предотврати ново попадение.

Минута по-късно обаче Салах се разписа за 4-ти път и оформи крайния резултат. Той се оказа на правилното място след рикошет и с лекота опъна мрежата за 5:0.

Ливърпул - Уотфорд 5:0

Голмайстори: Мохамед Салах (4, 43, 77, 85), Роберто Фирмино (50)

Ливърпул: Кариус, Гомес, Ван Дайк, Матип, Робъртсън, Вайналдум (Окслейд-Чембърлейн 71'), Хендерсън, Джан (Милнър 27'), Мане, Салах, Фирмино (Ингс 79')
Мениджър: Юрген Клоп

Уотфорд: Карнезис, Холебас, Прьодъл, Бритос (Янмаат 82'), Мариапа, Дукуре, Капу, Перейра, Фемения, Ричарлисон (Хюз 65'), Дийни (Окака 70')
Мениджър: Хави Гарсия