Вратарят на Ливърпул Лорис Кариус направи нов гаф, като този път вероятно няма да може да се оправдае с мозъчното сътресение от финала в Шампионската лига.

В контролата срещу Транмиър снощи спечелена с 3:2 от Червените, германецът не успя да се справи с един далечен удар, изпусна топката и Джони Смит реализира при добавката.

Той получи още един гол след това, но в крайна сметка мърсисайдци удържаха успеха, който бе изкован още до почивката, когато тимът реализира 3 попадения и дръпна сериозно.

Шей Оджо асистира на Рафаел Камачо за първия гол, а след това сам отбеляза втория, като направи много добър мач. Адам Лалана също се разписа след отклонена топка от Райън Кент.

Юрген Клоп отново пусна два различни отбора в двете полувремена, като през първата част в  средата на терена си партнираха новите попълнения Фабиньо и Наби Кейта. Кариус игра след почивката, заедно с Милнър, Джо Гомес, Стъридж и Ориги.