Ливърпул записа нова победа в контролите, след  като спечели с 2:0 срещу Блекбърн на неговия „Иууд Парк“.

Червените трябваше да положат доста усилия срещу завърналия се в Чемпиъншип шампион за 1995-а година, но постигнаха четвърти успех в подготвителните мачове преди новата кампания.

Мърсисайдци можеха да поведат още в началото, но Джеймс Милнър пропусна дузпа в 7-ата минута. Наказателният удар бе отсъден за нарушение срещу Доминик Соланке, а вратарят Рая спаси удара на ветерана.

Гостите продължиха да натискат и малко преди паузата Адам Лалана удари греда с фалцов удар. Наби Кейта отново остави добри впечатления с изявите си, като след паузата гостите стигнаха до своето.

В 63-ата минута Лазар Маркович се възползва от подаване на Стъридж и след добро поемане на топката, реализира с прецизен изстрел. 10 минути по-късно самият Стъридж оформи триумфа след отлична работа на Кейта в средата на терена.

Състав на Ливърпул за 1-ото полувреме: Кариус, Клайн, Матип, Клаван, Морено, Уудбърн, Милнър, Лалана, Оджо, Ориги, Соланке
Състав на Ливърпул за 2-ото полувреме: Келъхър, Гомес, Камачо, Ван Дайк, Робъртсън, Филипс, Кейта, Фабиньо, Джоунс, Маркович, Стъридж