Борусия (Дортмунд) записа втори пореден успех в турнира „International Champions Cup“, побеждавайки втори тим от Англия. След като преди дни надигра с 1:0 Манчестър Сити, днес германският тим удари и Ливърпул с 3:1 в Шарлът, САЩ.

Мърсисайдци доминираха в по-голямата част от мача и поведоха с гол на Вирджил ван Дайк в 25-ата минута. След това обаче Кристиан Пулишич се развихри и първо изработи дузпа, която сам реализира в 66-ата минута, след това отбеляза втори гол в 89-ата минута, а накрая бе с основна заслуга и за третото попадение на Ларсен в 93-ата минута.

В края на срещата Ливърпул имаше по-добрите положения, но вместо да стигне до победата, в 89-ата минута германците организираха брилянтна контраатака, Пулишич получи на добра позиция и с удар по земя изведе тима си напред.В добавеното време германците организираха още една добра атака,

Пулишич отправи удар, който бе спасен от вратаря, но Ларсен отблизо не сгреши за крайното 3:1.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/FH0jUV8xnfk" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe>