Ливърпул постигна втората си поредна победа във Висшата лига този сезон, след като спечели с 2:0 тежкото гостуване на коравия тим на Кристъл Палас. Джеймс Милнър смълча трибуните на “Селхърс Парк” в края на първата част след точно изпълнена дузпа, а в добавеното време на срещата Садио Мане довърши домакините. И за двата гола основен “виновник” бе Мохамед Салах, който изработи дузпата, а след това асистира за попадението на Мане.

Египтянинът направи и няколко пропуска, докато с добри изяви на вратата на Ливърпул се прояви Алисон. В 75-та минута защитникът на домакините Аарън Уан-Бисака си изпроси червен картон.

Така след два изиграни кръга Ливърпул е един от шестте отбора с пълен актив от 6 точки. Все пак първи е Манчестър Сити заради по-добрата си голова разлика - 8:1, докато момчетата на Юрген Клоп са с 6:0.

Началните минути на срещата бяха леко скучновати - Ливърпул наглед владееше инициативата, но играчите на Юрген Клоп не намираха пространства в сгъстената защита на лондончани. Чак след средата на първото полувреме играта се пораздвижи и започнаха да се случват интересни ситуации и пред двете врати.

В 21-та минута Садио Мане връхлетя върху стража на Кристъл Палас Уейн Хенеси, който беше уловил топката, след което я изпусна и тя влезе в мрежата му. Главният рефер Майкъл Оливър обаче свири фаул в атака. Само две минути по-късно Наби Кейта подхвана контраатака и изведе с чудесен пас Мохамед Салах сам срещу вратаря на домакините. Египтянинът опита да прехвърли Хенеси, но прехвърли и вратата.

В ответната атака Кейта сбърка при изнасянето на топката, след което Андрос Таунзенд си намери пространство за удар и с прекрасен изстрел с левия крак нацели напречната греда. Добрите моменти продължаваха и в 34-та минута Анди Робъртсън стреля от воле след пас на Салах, но неточно.

Така се стигна до последната минута на първото полувреме, когато Мохамед Салах получи една топка в наказателното поле и предизвика нарушение на Мамаду Сако срещу себе си. Дузпата за Ливърпул бе реализирана хладнокръвно от Джеймс Милнър.

В началните минути на второто полувреме Кристъл Палас натисна, а вратарят на Ливърпул Алисон Бекер показа част от страхотната си класа. В 54-та минута бразилецът спаси прекрасен удар на Лука Миливоевич от фаул. Малко след това се намеси подобаващо и при удар с глава на Кристиан Бентеке и шут на Уилфред Заха.

Ливърпул чакаше шанса си на контраатака и в 75-та минута Салах бе близо до дежурното си попадение. Египтянинът бе изведен от Роберто Фирмино сам срещу Хенеси, но бе подсечен от Уан-Бисака. Младият защитник на Кристъл Палас бе изгонен с директен червен картон и остави тима си с човек по-малко за заключителните минути на срещата.

Това бе добра новина за Ливърпул, а в 84-та минута Салах отново бе близо до гола, след като засече с глава центриране на Мане от лявото крило, но Хенеси изби в ъглов удар. В последните минути “червените” е прибраха да пазят резултата и в добавеното време на срещата с бърза контраатака “убиха” устрема на домакините.

Мохамед Салах я подхвана, намери Садио Мане, който се пребори с Ван Аанхолт, мина покрай Хенеси и на празна врата вкара за 2:0. Така сенегалецът се разписа за трети пореден път срещу Кристъл Палас, което не го е правил нито един играч на Ливърпул. По-важното обаче е, че Ливърпул продължава добрите си изяви и след първите два мача има 6 точки, 6 отбелязани гола и нито един допуснат.

Кристъл Палас - Ливърпул 0:2

0:1 Джеймс Милнър 45’-д

0:2 Садио Мане 90'

Кристъл Палас: Хенеси, Уан-Бисака, Томкинс, Сако, Ван Аанхолт, Миливоевич, МакАртър, Шлуп (83 - Майер), Таунзенд (79 - Уорд), Заха, Бентеке (70 - Сьорлот)

Ливърпул: Алисон, Робъртсън, Ван Дайк, Гомез, Александър-Арноуд, Кейта (88 - Лалана), Вайналдум, Милнър (67 - Хендерсън), Мане, Салах, Фирмино (90 - Стъридж)