Европейският клубен шампион Ливърпул започна със стил в контролните мачове, след като отнесе градския съперник Транмиър с 6:0 с по 3 гола във всяко полувреме.

Червените доминираха и в двете части на мача, въпреки че Юрген Клоп очаквано използва различни единайсеторки, а младите футболисти определено впечатлиха, след като звездите Салах, Мане, Алисон и Фирмино са в почивка заради участието си в надпревари на националните си отбори.

Натаниъл Клайн откри още в 6-ата минута с отличен удар в горния десен ъгъл, а в края на полувремето Риън Брюстър вкара две нови попадения след удар с глава и добавка.

18-годишният Къртис Джоунс отбеляза отново малко след паузата след отлична работа на Бен Уудбърн, а минути след това Дивок Ориги овладя дълга топка и преодоля вратаря за 5:0. Братовчедът на Стивън Джерард – Боби Дънкан оформи крайния резултат в 67-ата минута.

В неделя предстои втората контрола на отбора срещу Брадфорд, след което тимът ще замине за турне в Съединените щати, където първият мач ще бъде срещу Борусия Дортмунд на 19 юли.

Съставът на Ливърпул през първото полувреме: Миньоле, Клайн, Филипс, Ларуси, Гомес, Милнър, Окслейд-Чембърлейн, Лалана, Кент, Уилсън, Брюстър

Съставът на Ливърпул през второто полувреме: Ярос, Атертън, Хоувър, Матип, Джонстън, Люис, Фабиньо, Уудбърн, Дънкан, Глатцел, Ориги