Бившият мениджър на Ливърпул Рафаел Бенитес направи интересно признание, с което разкри всъщност колко е суеверен.

Сегашният треньор на китайския Далиан върна лентата назад с 15 години, спомняйки си за един от най-големите обрати в историята на футбола - "Чудото от Истанбул".

Милан изглеждаше непобедим и на почивката водеше с 3:0 срещу Лвиърпул във финала на Шампионската лига, но феновете на английския колос не спираха да пеят. Това очевидно даде импулс на Стивън Джерард и компания, защото мърсисайдци изравниха и по-късно грабнаха трофея след изпълнение на дузпи.

"Все още помня за момента преди мача, когато още бях в хотела. Чаках един от асансьорите да стигне до лобито", сподели Бенитес пред The Athletic.

"Казах си "Ако дойде този асансьор, ще бием с 1:0. Ако дойде този - ще завършим наравно в редовното време. Ако е третият асансьор - ще загубим. Ако е четвъртият - ще вземем купата с дузпи". И познайте кой асансьор се появи преди останалите. Това беше вечер на възходи и падения. Вечер, в която сравнението с асансьора е много удачно", загадъчно завърши испанецът.