Дунав поднесе изненадата на кръга, като измъкна точка при гостуването на Лудогорец. Двубоят от 25-ия кръг на Първа лига премина през редица обрати и завърши 2:2.

Това е второ реми за шампионите у дома за сезона в Първа лига след 1:1 с Черно море в края на миналата година.

Лудогорец води убедително в класирането с 16 точки пред втория Левски, а Дунав се изравни на петото място с тима на Черно море, който утре гостува на Нефтохимик.

Мачът започна с натиск на домакините и още в първите минути Клаудиу Кешерю пропусна на два пъти да вкара топката в мрежата.

Логично в 14-а минута Лудогорец поведе с гол на Хосе Паломино, който реализира с глава отблизо първия си гол в Първа лига.

Разградчани владееха инициативата и в 24-а минута Натанаел направи нов пропуск пред вратата на Дунав. Малко по-късно и Кафу стреля с глава покрай вратата на гостите.

Против хода на играта Дунав изравни в добавеното време на първото полувреме. Грешка в защитата на Лудогорец позволи на Бранимир Костадинов да стреля и той не сгреши - 1:1.

След почивката Кафу излезе на стрелкова позиция, но вратарят на Дунав спаси.

В 66-а минута Дунав направи пълен обрат, като шокиращо за всички поведе с гол на Бирсент Карагарен, който с летящ плонж и удар с глава не остави шансове на вратаря Владислав Стоянов.

Само три минути по-късно Клаудиу Кешерю стреля от малък ъгъл в ръцете на вратаря Станислав Антонов, който обаче изпусна топката в мрежата си и Лудогорец изравни - 2:2.

Дунав можеше да вземе и трите точки, но Васил Шопов направи фрапантен пропуск в 73-а минута. Грешка в защитата на Лудогорец позволи на Васил Шопов да излезе сам срещу вратаря. Шопов преодоля Владислав Стоянов, но ударът му към опразнената врата бе париран от Игор Пластун.

В добавеното време Кешерю пропусна да донесе трите точки за Лудогорец, като оставен непокрит отблизо с глава прати топката покрай десния страничен стълб.

Лудогорец - Дунав - 2:2 (1:1)

Голмайстори: 1:0 Хосе Паломино 14, 1:1 Бранимир Костадинов 45+2, 1:2 Бирсент Карагарен 66, 2:2 Клаудиу Кешерю 70

Лудогорец: Владислав Стоянов, Александър Василев, Игор Пластун, Хосе Луис Паломино, Натанаел, Абел Анисе, Густаво Кампаняро (66-Джоди Лукоки), Вандерсон, Джонатан Кафу (80-Жоао Пауло), Марселиньо, Клаудиу Кешерю

Дунав: Станислав Антонов, Искандар Джалилов, Михаил Милчев, Петър Патев (28-Тейнур Марем), Христофор Хубчев, Диян Димов, Самир Аясс, Васил Шопов, Юлиян Ненов (46-Ндуйе Муйеци), Бирсент Карагарен (85-Марио Петков), Бранимир Костадинов

Стадион: Лудогорец Арена
Съдия: Станислав Тодоров
Жълти картони: Александър Василев, Марселиньо, Игор Пластун (Лудогорец), Самир Аясс (Дунав)

<iframe width="560" height="315" src="https://www.vbox7.com/emb/external.php?vid=83745f2f2e" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>