Лудогорец се върна на победния път в Първа лига, след като надделяха с 2:0 като гост над Витоша Бистрица в мач от 4-ия кръг.

По този начин шампионите записаха първи успех след старта на първенството. Преди това те направиха 1:1 с Берое в Стара Загора и изненадващо загубиха с 0:1 от Локомотив Пловдив в Разград.

Треньорът на "орлите" Пауло Аутуори заложи на голяма част от резервите си заради предстоящия реванш със Зрински Мостар от Лига Европа. Головете в Бистрица бяха дело на Върджил Мисиджан (65) и Клаудиу Кешеру (75).

В 20-ата минута Жоао Пауло стреля силно, но вратарят Николай Георгиев отби шута му, а при добавката Върджил Мисиджан се разписа, но попадението му беше отменено заради засада.

Пет минути след това нов удар на Пауло се отби в страничната греда. В 55-ата минута Радко Мутафчийски сгреши и изпрати топката в краката на Жоао Пауло, но след това блокира шута на нападателя на разградчани.

Десет минути по-късно Върджил Мисиджан с далечен диагонален удар реализира първото попадение в полза на гостуващия отбор.
Четвърт час преди края на редовното време Густаво Кампаняро изведе Клаудиу Кешерю на скорост пред вратата на домакините и румънският нападател също се разписа във вратата на бистричани след неумела изява на вратаря Николай Георгиев.

С този успех шампионите имат актив от седем точки на четвърто място в класирането в Първа лига, докато Витоша е с шест спечелени точки.

Витоша - Лудогорец 0:2

Голмайстори: 0:1 Върджил Мисиджан 65, 0:2 Клаудиу Кешеру 75

Витоша: Николай Георгиев, Тодор Гочев (73-Анти Рения), Румен Гьонов, Георги Амзин, Радко Мутафчийски, Георги Купенов, Петко Цанков, Лъчезар Котев (90-Кристиян Кочилов), Ивайло Лазаров (83-Михаил Петков), Наско Милев, Стефан Христов

Лудогорец: Ренан Сантос, Антон Недялков, Цветомир Панов (62-Натанаел), Козмин Моци, Георги Терзиев, Светослав Дяков (72-Марселиньо), Густаво Кампаняро, Яцек Горалски, Върджил Мисиджан, Джоди Лукоки, Жоао Пауло (56-Клаудиу Кешеру)

Стадион: "Витоша", Бистрица
Съдия: Георги Кабаков
Жълти картони: Тодор Гочев, Лъчезар Котев (Витоша), Яцек Горалски, Козмин Моци, Джоди Лукоки (Лудогорец)

<iframe width="560" height="315" src="https://www.vbox7.com/emb/external.php?vid=0df678270b" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>