Лудогорец се класира за четвъртфиналите в турнира за купата на България. Шампионите победиха лесно с 3:0 като гост лидера във втора дивизия Септември София.

"Зелените" взеха аванс в резултата още в десетата минута на срещата. Стефан Баджи подаде за Светослав Дяков, който центрира към Козмин Моци и той реализира отблизо.

Осем минути след това Стефан Баджи отне топката от домакините и изведе Якуб Шверчок сам срещу вратаря Валентин Галев. Полският нападател не сгреши и отбеляза втори гол във вратата на Септември.

В 26-ата минута Ренан спаси шут на Стефан Гавраилов, след което Шверчок и Баджи направиха пропуски пред вратата на Септември.

Седем минути преди почивката далечен удар на Спас Георгиев срещна гредата на вратата на Лудогорец.

В 53-ата минута Владимир Николов отблизо би с глава към вратата на разградчани и гредата отново спря домакините от реализирането на гол.

Само две минути по-късно Сисиньо беше спънат в наказателното поле от Юлиян Попев и Мавис Чибота реализира отсъдената дузпа в полза на гостите.

Последваха нови пропуски на Дан Битон и Шверчок пред вратата на Септември, които можеха да направят победата на Лудогорец още по-изразителна.

Септември - Лудогорец 0:3