Лудогорец постигна изразителна победа с 4:0 над Дунав във втората контрола след рестарта на футбола в България. След седмица шампионите гостуват на Левски на "Георги Аспарухов".

Трима бразилци донесоха успеха на шампионите. Марселиньо откри, на два пъти се разписа Вандерсон, а четвъртото попадение бе дело на Сисиньо. Лудогорец удари и две греди - чрез Вандерсон и Шверчок.

В 8-ата минута Марселиньо откри от фаул. Той стреля силно в горния ляв ъгъл на русенската врата, а стражът на гостите Макенджиев я докосна, но не достатъчно, за да я отбие и тя влетя в мрежата. Резултатът стана 2:0 в 32-ата минута. Тогава Мавис Чибота пласира центриране отдясно в наказателното поле на русенци.

Между двамата централни бранители позиция намери Вандерсон, който отблизо не сбърка. Четири минути по-късно Клаудиу Кешеру стреля от свободен удар, но Макенджиев боксира кълбото. В последната минута от добавеното време Вандерсон реализира своя втори гол в срещата. Бразилецът получи топката в наказателното поле и технично прати кълбото във вратата на Дунав.

Първата ситуация за второто полувреме бе на сметката на Дунав, но удар на Исаевски с глава профуча край вратата на Ренан дос Сантос. В ответната атака Антон Недялков центрира остро отляво по земя, но четирима футболисти на "орлите" не успяха да засекат топката във вратата на Макенджиев.

След час игра отново Исаевски за Дунав стреля към вратата на Ренан, но бразилецът спаси. В 65-ата минута Александър Исаевски не успя да изчисти топката, която бе центрирана в наказателното поле и я предостави на Сисиньо. Крайният бранител на домакините вкара кълбото в опразнената врата, след като и Макенджиев тръгна да взима топката преди Исаевски да я отиграе - 4:0.

Стартовите състави на двата отбора:

Лудогорец: Владислав Стоянов – Антон Недялков, Драгош Григоре, Георги Терзиев, Сисиньо – Анисе, Вандерсон – Марселиньо, Чибота, Каули – Кешеру

Дунав: Благой Макенджиев – Петко Цанков, Александър Исаевски, Димов, Милчев, Николо, Фернандо Кавалканте, Симеон Щерев, Христо, Юлиан Ненов, Григор Долапчиев