Борусия Дортмунд - Кьолн, мач от 25-ия кръг на германската Бундеслига. Стадион "Сигнал Идуна Парк", 19.30 часа българско време.

Групата на Борусия Дортмунд:

Вратари: Вайденфелер, Лангерак, Аломерович

Защитници: Хумелс, Суботич, Гинтер, Шмелцер, Сократис, Дурм, Дудзяк

Халфове: Гюндоган, Кел, Бендер, Йожич, Кагава, Кирх, Мхитарян, Кампъл, Блашчиковски, Ройс

Нападатели: Иммобиле, Обамеянг, Рамос

Контузени: Гроскройц, Пишчек, Шахин

Под въпрос: Гинтер, Дурм

Прогноза на Gol.bg:

Германският вицешампион преоткри добрата си форма, но след четирите поредни победи последва скучно нулево равенство в Хамбург, което хвърли сянка на страхотното представяне на тима през последните седмици.

В същото време "козлите" сложиха край на серията си от пет поредни мача без успех, вкарвайки четири гола на Айнтрахт Франкфурт. Това беше едва втората победа за Кьолн на свой терен през сезона. Интересното е, че първата дойде срещу Борусия Дортмунд.

"Жълто-черните" спечелиха 14 от последните си 15 домакински мача срещу този съперник, намирайки се в серия от седем поредни победи. Последната победа на "козлите" на този стадион дойде през 1991 година.

Воденият от Петер Щьогер състав обаче е много по-ефективен на чужд терен, залагайки на опасните си контраатаки. Този факт не убягва на наставника на Борусия Юрген Клоп, който наблегна върху това на пресконференцията преди срещата.

Макар да упрекван от критиците, нападателят на Дортмунд Чиро Иммобиле е вкарал 10 гола във всички турнири в общо 1519 минути. За сравнение напусналият през лятото в посока Байерн Роберт Левандовски постигна едва 9 гола в 1986 минути по време на първия си сезон на стадион "Сигнал Идуна Парк".

Дефанзивният полузащитник на гостите Кевин Фогт излиза срещу един от любимите си съперници. Той има общо три гола в Бундеслигата в кариерата си, но два от тях са именно срещу Дортмунд. Фогт вкара и при победата на своите с 2:1 през есента.

Якуб Блашчиковски и Невен Суботич са талисманите на Борусия срещу този противник, постигайки четири победи в четири шампионатни мача. Марко Ройс пък е постигнал 10 точки по системата "гол + асистенция" в седем двубоя за първенство срещу "козлите".

Домакините със сигурност ще мислят за предстоящия мега-сблъсък с Ювентус от Шампионската лига, въпреки уверенията, че се концентрират изцяло върху Бундеслигата. Кьолн е четвъртият най-силен гост в германския елит този сезон, а и върна увереността си. Затова ще потърсим частичната изненада, залагайки на знак "Х".

Резултат:  Борусия Дортмунд - Кьолн  1:1