Манчестър Сити продължава уверено похода си към титлата на Англия, след като постигна 13-та победа в 14 мача във Висшата лига - 2:1 над Саутхемптън. Успехът бе повече от драматичен, след като обичайният герой в последно време Рахим Стърлинг вкара победен гол в 95-та минута.

Тимът на Пеп Гуардиола смачка противника си, но направи много пропуски пред противниковата врата. Трябва да бъдат отчетени и силните изяви на стража на “светците” Фрейзър Форстър, който направи чудеса от храброст.

Върджил Ван Дайк си вкара автогол в 47-та минута, а Ориол Ромеу изравни в 75-та. Изглеждаше, че Сити няма да спечели за втори път този сезон, когато в 95-та минута Стърлинг “обра паяжините” с хубав фалцов удар от границата на наказателното поле.

С този успех Сити остава убедително на първото място в класирането с актив от 40 точки, на цели 8 пред втория Манчестър Юнайтед.

“Гражданите” обсадиха вратата на Саутхемптън още от първия съдийски сигнал, но още в началните минути Форстър отрази пасни удари на Делф, Фернандиньо и Габриел Жезус.

“Светците” имаха шанс да шокират домакините в 33-та минута, когато Марио Лемина центрира остро от лявото крило, а Мая Йошида стреля над гредата от чиста позиция.

Само две минути след началото на второто полувреме Манчестър Сити счупи бетона. Кевин де Бройне центрира от фаул, а Николас Отаменти натисна Върджил Ван Дайк, който си вкара автогол - 1:0 за Сити.

Последва вихрушка пред вратата на гостите, но Фрейзър Форстър показа страхотна класа. Стражът първо отрази удар на Жезус, останал сам срещу него, а после се справи и с мощен шут на Де Бройне от границата на наказателното поле. Шанс пред гола нямаха още Серхио Агуеро и Рахим Стърлинг.

Така се стигна до 75-та минута, когато Саутхемптън изравни с едно от редките си влизания в полето на Сити. Резервата Буфал получи едно далечно подаване на задна дясна греда, укроти добре топката и я върна към дузпата. Там бе Ориол Ромеу, който с мощен удар под гредата направи 1:1.

До края Сити се впусна в неспирни атаки, а гостите се отбраняваха. В добавеното от съдията 5 минутно продължение Рахим Стърлинг бе вкара в 3-тата от тях, но преди това реферът свири нарушение на Фернандиньо срещу Форстър. Напоритостта на Стърлинг все пак даде резултат буквално в последните секунди на двубоя. Крилото получи подаване от Де Бройне на границата на наказателното поле и с прецизен удар прати топката в далечния ъгъл - гол и победа за “гражданите”.

Победата бе 12-та поредна за Сити във Висшата лига, като само Челси (13) и Арсенал (14) имат повече.

Манчестър Сити - Саутхемптън 2:1

1:0 Върджил Ван Дайк 47’-автогол

1:1 Ориол Ромеу 75’

2:1 Рахим Стърлинг 90+5'

Манчестър Сити: Едерсон, Уокър, Компани, Отаменди, Делф, Де Бройне, Фернандиньо, Гюндоган (80 - Б. Силва), Стърлинг, Жезус (74 - Д. Силва), Агуеро

Саутхемптън: Форстър, Седрик (87 - Маккуин), Йошида, Вад Дайк, Хут,  Бертран, Ромеу, Лемина, Хьойберг (64 - Буфал), Редмънд, Лонг (83 - Остин)