Манчестър Сити е все по-близо до титлата във Висшата лига, след като надви прекия си конкурент и градски противник Манчестър Юнайтед с 2:1 насред "Олд Трафорд".

Срещата бе до последно под въпрос заради силния снеговалеж в Манчестър, но в крайна сметка стадионът на Юнайтед бе в добро състояние и мачът се изигра.

Силва откри за гостите в 43-ата минута, а Рашфорд изравни в самия край на първото полувреме.

След много груба грешка на Лукаку обаче гостите стигнаха отново до аванс, след като Отаменди бе точен в 54-ата минута и в крайна сметка запазиха крехката си преднина до самия край.

След този мач Сити е лидер с актив от 46 точки и тимът има 11 точки повече пред втория Манчестър Юнайтед.

Срещата започна активно за гостите, които търсеха всякакви пролуки към вратата на Юнайтед още от първите минути, а пък хитрите домакини дебнеха на контраатака.

"Гражданите" имаха добри шансове да стигнат до попадение, но ударъте на Стърлинг и Жесус, които паднаха около четвърт час след началото на мача, попадаха право в ръцете на Де Хеа.

В 21-ата минута Жесус падна в наказателното поле и претендира за дузпа, но такава не бе свирена.

Точно девет минути по-късно Сити стигна до още една възможност, но ударът на Стърлинг бе блокиран от Рохо.

Последваха десет минути без да се случи нищо интересно, но в 43-ата минута Сити откри.

Сане отправи мощен удар, но Де Хеа се намеси отлично и изби в корнер. При последвалия корнер топката попадна в Силва, който от границата намалкото наказателно поле не сгреши.

В продължението на първото полувреме и Юнайтед се разписа, за да изравни.

Делф направи голяма грешка в защита и подаде на Рашфорд, който с удар по диагонала реализира.

Второто полувреме започна също активно и в 53-ата минута Лукаку направи кошмарна грешка и Отаменди даде аванс на Сити.

При опита си да избие една топка белгиецът я отби в гърба на негов съотборник и попадна в краката на аржентинеца, който от близка дистанция не сгреши.

В 65-ата минута Гюндоган не успя да намери Стърлинг пред малкото наказателно поле, макар че последният бе на идеална позиция, и така тимът пропусна да реши мача.

Минути след това Лукаку отправи удар от далечна дистанция, който в крайна сметка премина над вратата.

През следващите минути темпото постепенно започна да пада. В 84-ата минута Едерсон се намеси феноменално и спаси два последователни близки удара на Лукаку и Мата.