Манчестър Сити ще продължи борбата за купи на само три фронта. Това стана факт, след като тимът на Пеп Гуардиола загуби с 0:1 гостуването си на Уигън в 5-тия кръг на ФА Къп, а големият герой за домакините бе придобилият легендарен статут нападател от Северна Ирландия Уил Григ.

Стрелецът мушна единственото попадение в 79-та минута. В края на първото полувреме обаче Сити остана с човек по-малко заради безумно действие на Фабиан Делф, който бе изгонен с директен червен картон. Така Гуардиола и възпитаниците му ще насочат усилията си към Висшата лига, Купата на Лигата и Шампионската лига.

Първото полувреме мина изцяло под диктовката на “гражданите”, които обаче направиха прекалено много пропуски пред противниковата врата.

Тимът на Пеп Гуардиола контролираше играта, но въпреки това допусна напрежение пред вратата си при няколко изсипани топки в наказателното поле. Иначе в 30-та минута Фернандиньо пропусна страхотна възможност да реализира, след като Джон Стоунс му свали една топка на точката на дузпата, но бразилецът стреля над гредата.

Малко след това и шут на Илкай Гюндоган мина агонизиращо близко от гредата. Силните минути на Сити продължиха с нов грандиозен пропуск. Направи го Серхио Агуеро в 45-та минута, когато излезе на стрелкова позиция и стреля мощно, но Кристиън Уолтън изби в ъглов удар.

При последвалото изпълнение домакините успяха да изчистят топката извън наказателното поле, а там Фабиан Делф направи безумно влизане в краката на Макс Пауър. Главният рефер Антъни Тейлър първоначално даде жълт картон на Делф, но след това бе убеден от помощниците си, че наказанието трябва да е по-тежко и даде директен червен картон на полузащитника. Пеп Гуардиола не бе никак доволен и дълго време протестираше срещу решението на рефера, но нямаше как да разубеди рефера.

Сити игра с човек по-малко през второто полувреме, но това като цяло не се отрази чак толкова много на играта на тима. “Гражданите” отново започнаха да пропускат пред противниковата врата и по-късно щяха да бъдат наказани. В 73-та минута Агуеро отправи опасен удар, но Уолтън отново спаси.  Малко преди това Гуардиола бе подсили още повече головата си мощ, като пусна в игра Кевин Де Бройне.

В 79-та минута обаче се случи най-нелогичното нещо. При едно подаване към Уил Григ защитникът на Сити Кайл Уокър не действа добре. Северноирландецът остана сам срещу Клаудио Браво и с удар по диагонала направи 1:0. “DW стейдиъм” изрина, а миг по-късно феновете запяха любимата си песен “Will Grigg’s on fire”, която придоби световна известност по време на Европейското първенство във Франция преди две години.

До края Сити натискаше, а изравнителен гол на Фернандиньо бе отменен заради прибързано изпълнение на Де Бройне от свободен удар. Бразилецът освен това бе и в засада.

Уигън - Манчестър Сити 1:0

1:0 Уил Григ 79’

Уигън: Уолтън, Д. Бърн, Дънкли, Н. Бърн, Елдер, Маси (77 Колклау), Пауър, Перкинс, Робъртс (55 - Джейкъбс), Поуел (27 - Фалтън), Григ

Манчестър Сити: Браво, Делф, Лапорте, Стоунс, Данило, Д. Силва (65 - Де Бройне), Фернандиньо, Гюндоган, Сане (45 - Уокър), Б. Силва, Агуеро

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/nqEHOlVmtwo" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe>