Манчестър Сити размаза Арсенал с класическото 3:0 във финала за Купата на Лигата.

По този начин "гражданите" успяха да спечелят петото си отличие от турнира.

Това е и първи трофей на Пеп Гуардиола начело на тима.

Срещата между двата отбора се игра на "Уембли", а Агуеро откри за символичните гости в 18-та минута.

В 58-ата минута Компани удвои, а Силва седем минути след това оформи разгрома.

Доста интересно е да се отбележи, че преди този мач двата тима не се бяха срещали един срещу друг в битка за голям трофей, като изключение прави само Къмюнити Шилд.

Срещата започна по-добре за "гражданите" и тимът бе по-дейният през първите минути, като създаде редица опасни атаки.

В 8-ата минута обаче Арсенал бе близо до гола, но Обамеянг не успя да се възползва от доста хубаво подаване в наказателното поле.

Малко след това манчестърци създадоха също добър шанс, но ударът на Агуеро бе неточен.

Все пак в 18-ата минута Сити излезе напред в резултата, след като Агуеро прехвърли по много техничен начин напусналия собственото си вратарско поле Оспина.

Интересното е, че лондончани протестираха за редовността на попадението, но въпреки това не използваха системата ВАР.

Минути след попадението лондончани получиха и още един удар, след като Монреал се контузи и бе заменен.

В 40-ата минута Агуеро бе близо да удвои, след като опита да прехвърли стража, но Кошчелни успя да изчисти.

След това обаче топката попадна в краката на Де Бройне, който не нацели вратата.

Второто полувреме започна точно както първото - със силен натиск на домакините.

В 55-ата минута Браво се размина с една топка и бе много близо да сбърка много лошо, но в крайна сметка Сити се размина.

Три минути след това Сити удвои аванса си. Гюндоган отправи удар, но Компани подложи крака си и промени траекторията на топката и така попадението бе записано на неговото име.

Сити стигна и до трети гол, който бе дело на Силва в 65-ата минута.

Той бе намерен от Данило в наказателното поле и отправи прекрасен удар в далечния ъгъл.

В следващите минути темпото на игра поспадна след трите гола аванс за "гражданите" и головите положения пред двете врати станаха все по-голяма рядкост.

До самия край така и не паднаха повече попадения.

АРСЕНАЛ - МАНЧЕСТЪР СИТИ 0:3