Манчестър Сити продължава по план в шампионата, след като постигна нова победа в мач от втория кръг на Висшата лига. Този път "гражданите" надвиха на своя "Етихад" Хъдърсфийлд с 6:1.

И без Кевин Де Бройне в състава си тимът на Пеп Гуардиола се справи с този противник. Доста интересно е да се отбележи, че статистиката в мачовете между двата тима изобщо не бе добра за "гражданите".

Агуеро откри в 25-ата минута, а точно шест по-късно Габриел Жесус "уби" каквато и да било интрига в срещата, след като удвои резултата. До почивката Агуеро се разписа още веднъж в 35-ата минута за класическия резултат.

Две минути преди полувремето Станкович намали, но в 48-ата минута Давид Силва също се разписа. В 75-ата минута пък Агуеро оформи хеттрика си, а в 84-ата минута Конголо си вкара автогол и така крайният резултат бе оформен.

След този мач Сити има пълен актив от 6 точки след два изиграни мача.

Противно на очакванията, че Сити ще изпитва трудности без Кевин Де Бройне тимът започна много силно срещата и имаше аванс в резултата още в 25-ата минута.

Тогава Кун залъга излезлия напред да му попречи вратар и противников футболист около дъгата и с фантастичен прехвърлящ техничен удар прати топката в опразнената мрежа.

Това даде сериозен импулс в играта на домакините и в 31-ата минута Жесус удвои аванса на тима си. Той се възползва от грешка в противниковата отбрана и овладя една топка, а след това с много мощен удар от границата на наказателното поле по земя прониза противниковия страж.

Преднината на домакините стана класическа в 35-ата минута след нов гол на Агуеро. Стражът на гостите направи безумна грешка при опита си да улови топката след ниско и коварно центриране, но я изпусна, а аржентинецът само това и чакаше и от близка дистанция я вкара в мрежата.

След гол от близка дистанция в 43-ата минута Станкович намали за гостите и вкара почетното попадение.

Въпреки това обаче Сити си върна преднината от три гола само две минути след подновяването на играта, след почивката. Тогава Давид Силва вкара прекрасен гол от фаул на около 27-28 метра от противниковата врата.

След четирите гола във вратата на противника логично темпото на игра, на домакините, поспадна и до края срещата просто се доиграваше.

В 75-ата минута все пак Агуеро оформи хеттрика си и крайния резултат, след като засече прекрасно центриране на Менди в наказателното поле, а до края на самия мач Сити стигна до още един гол. В 84-ата минута Конголо си вкара топката в собствената врата.

МАНЧЕСТЪР СИТИ - ХЪДЪРСФИЙЛД 6:1