Манчестър Сити допусна втора поредна загуба в рамките на дни, след като бе надигран с 1:2 от Лестър. “Лисиците” надхитриха шампиона на Англия и направиха пълен обрат. Те пък преди 5 дни постигнаха нова гръмка победа, след като надиграха с 1:0 Челси.

Бернардо Силва бе дал аванс на Сити в 14-та минута, но Лестър изравни до почивката след гол на Марк Олбрайтън, а през втората част Рикардо Перейра направи пълен обрат. Така Ман Сити вече изостава на цели 7 точки зад Ливърпул и вече дори е на трета позиция. “Гражданите” имат 45 точки, с една по-малко от Тотнъм. Лестър е 7-ми с 28.

Хосеп Гуардиола бе дал титулярно място на Кевин Де Бройне, който изработи първото попадение. Белгиецът намери Серхио Агуеро, който пусна хитър пас към Бернардо Силва, който пък с лекота реализира за 1:0.

Пет минути по-късно “лисиците” изградиха прекрасна контраатака, а на върха й бе Марк Олбрайтън. Крилото технично преодоля Едерсон за 1:1. До края на първото полувреме Сити можеше да поведе отново. В 36-та минута Де Бройне изведе Сане на стрелкова позиция, но германецът не бе точен.

Малко след това крилото центрира от лявото крило, но Серхио Агуеро стреля над гредата. Сане имаше втори шанс за гол малко след това, когато мушна топката покрай Шмайхел, но Магуайър изби от голлинията.

Лестър се бранеше добре след почивката, докато в същото време Сити така и не намираше добри възможности за гол. Постепенно идеите на “гражданите” секнаха, за което помогна и смяната на Де Бройне.

Въпреки това тимът на Пеп Гуардиола водеше играта, но в 81-та минута Лестър дочака своя момент. При изпълнение на ъглов удар защитата на Сити не се намеси добре и Сане изби топката в краката на Рикардо Перейра. Защитникът стреля мощно и не остави шансове на Едерсон - 2:1 и победа за Лестър. В края Фабиан Делф бе изгонен с директен червен картон заради неспортсменско нарушение.

Лестър Сити - Манчестър Сити 2:1

0:1 Бернардо Силва

1:1 Марк Олбрайтън

2:1 Рикардо Перейра 2:1

Лестър Сити: Шмайхел, Перейра, Морган, Магуайър, Чиуел, Менди, Чаудъри (63 - Грей), Ндиди, Олбрайтън, Мадисън (78 - Симсън), Варди (88 - Варди)

Манчестър Сити: Едерсон, Данило, Стоунс, Лапорте, Делф, Гюндоган, Б. Силва (83 - Марез), Де Бройне (70 - Д. Силва) , Стърлинг, Сане, Агуеро