"Манчестър Сити" влиза във война с УЕФА, вече и открито. Собственикът на "гражданите" шейх Мансур бин Зайел ал Наян се заяде с европейската централа.

"Натрихме носа на УЕФА", е цитиран арабският милиардер от изданието "Манчестър Ивнинг Нюз", което той направил неофициално, пише "България днес".

Английският състав победи с 2:1 "Реал" (Мадрид) на неговия стадион "Сантяго Бернабеу" в първи 1/8- финал в Шампионската лига. В началото домакините взеха превес, но така и не стигнаха до попадение, докато Иско в 60-ата минута не откри. Ответната реакция не закъсня и гостите първо изравниха с гол на Жезус (78), а Де Бройне удвои от дузпа пет минути по-късно.

По-рано този месец УЕФА наказа "Сити" с изхвърляне от европейските турнири за следващите два сезона заради неспазване на финансовия феърплей в периода 2012-2016 г. Според централата в Нион от Манчестър дали неверни данни за спонсорски договори, за да могат да купуват по-скъпи играчи.