Манчестър Юнайтед постигна късна победа с 1:0 над Шефийлд Юнайтед в скучен мач от третия кръг за ФА Къп, игран на стадион "Олд Трафорд".

"Червените дяволи" имаха игрово предимство, но не успяха да стигнат до нито една чиста голова възможност през цялата среща.

Уейн Руни вкара единственото попадение в 93-ата минута от дузпа, отсъдена за явно нарушение срещу Мемфис Депай.

<div id="fb-root"></div><script>(function(d, s, id) {  var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0];  if (d.getElementById(id)) return;  js = d.createElement(s); js.id = id;  js.src = "//connect.facebook.net/bg_BG/sdk.js#xfbml=1&version=v2.3";  fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);}(document, 'script', 'facebook-jssdk'));</script><div class="fb-video" data-allowfullscreen="1" data-href="https://www.facebook.com/btsport/videos/1003542333052302/"><div class="fb-xfbml-parse-ignore"><blockquote cite="https://www.facebook.com/btsport/videos/1003542333052302/"><a href="https://www.facebook.com/btsport/videos/1003542333052302/">Rooney&#039;s late winner</a><p>Captain Wayne Rooney nets an added time winner from the spot, as Manchester United narrowly beat Sheffield United Football Club in The Emirates FA Cup.</p>Публикувахте от <a href="https://www.facebook.com/btsport/">BT Sport</a> в 9 януари 2016 г.</blockquote></div></div>

Елитният отбор започна добре и контролираше топката, но така и не можеше да стигне до голова възможност. Хуан Мата се опита да намери Антони Марсиал, но дефанзивният вал на противника се справи.

Като цяло играта се водеше в половината на гостуващия отбор, но той действаше изключително смело и компактно, без да позволи на своя далеч по-именит опонент да стори нещо запомнящо се.

В средата на първото полувреме вратарят на гостите Лонг излезе извън малкия пеналт и даде възможност на Уейн Руни да го изненада, но асът на домакините се забави и пропусна момента.

Третодивизионният клуб също погледна в предни позиции и осъществи няколко интересни атаки, завършили с неточни центрирания. Десетина минути преди почивката Лонг се намеси блестящо и улови топката точно пред краката на Руни.

Началото на второто полувреме беше като първото - Манчестър Юнайтед владееше топката, но не знаеше какво точно да прави с нея. Луис ван Гаал се опита да раздвижи играта на тима си и преди да измине един час игра пусна на терена Джеси Лингард и Мемфис Депай.

Именно Мемфис пробва остър изстрел, профучал покрай левия страничен стълб. Опитът на холандеца развесели част от феновете по трибуните, които приеха с аплодисменти  и усмивки един от редките опити на техните любимци да стреля към вратата на противника.

Четвърт час преди края на редовното време и Бастиан Шванщайгер пробва късмета си с левачката, но германецът не беше настроил мерника си.

В 87-ата минута Антони Марсиал получи златна възможност, но неговият удар от осем метра срещна тялото на съперников футболист. После Депай би покрай лявата греда.

Когато не се виждаше как Манчестър Юнайтед ще вкара гол, Мемфис Депай успя по хитър начин да спечели дузпа за своите. Той финтира Хамънд, който го ритна в наказателното поле и реферът посочи бялата точка. Уейн Руни застана зад топката и не сбърка, вкарвайки в долния ляв ъгъл.

Манчестър Юнайтед - Шефийлд Юнайтед 1:0

1:0 Уейн Руни - 93', дузпа

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Смолинг, Блинд, Дармиан, Бортуик-Джексън, Швайнщайгер, Фелаини (Перейра - 78'), Ерера (Лингард - 60'), Мата (Депай - 60'), Марсиал, Руни

Шефийлд Юнайтед: Лонг, Едгар, Колинс, Брейфорд, Макевъли (Рийд - 78'), Коутс, Бешъм, Хамънд, Уулфорд, Самън (Дан - 91'), Шарп (Флин - 64')